کد خبر: 229630

انتظار روسیه برای افزایش سفر گردشگران ایرانی به این کشور

رئیس آژانس گردشگری روسیه گفت، کشورش انتظار دارد میزان ورود گردشگران ایرانی به این کشور امسال و همزمان با برگزاری رقابت‌های جام جهانی فوتبال افزایش یابد.

سرویس کسب‌وکار -

اولگ سافونوف، رئیس آژانس گردشگری روسیه گفت، کشورش انتظار دارد میزان ورود گردشگران ایرانی به این کشور امسال و همزمان با برگزاری رقابت‌های جام جهانی فوتبال افزایش یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سافونوف افزود: ما انتظار داریم در سال ۲۰۱۸ ورود گردشگر به روسیه از ایران افزایش یابد. یک توافق بین دولتی بین دو کشور در زمینه سفرهای توریستی گروهی بدون ویزا منعقد شده است.

این موافقتنامه در مارس ۲۰۱۷ و در جریان سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به مسکو منعقد شد. وی خاطر نشان کرد: روس‌ها می‌توانند بدون ویزا به ایران سفر کنند و ما نیز رژی اعطای روادید را به میزان قابل توجهی تسهیل کرده‌ایم.

«ما آمارهای بالایی داریم. گردشگران ایرانی به شکلی فعال دارند به روسیه می‌آیند … ما می‌خواهیم این فرآیند بر یک مبنای دوجانبه صورت بگیرد. در این مرحله این آمارها بسیار خوب هستند.»

میزان سفر گردشگران ایرانی به روسیه ممکن است به دلیل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال افزایش یابد. سافونوف افزود: ما انتظار داریم تعداد قابل توجهی از طرفداران ایرانی فوتبال و گردشگران ایرانی به روسیه بیایند.

روسیه طی روزهای ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای میزبان رقابت‌های جام جهانی فوتبال است. این رقابت‌ها در ۱۱ شهر مختلف روسیه برگزار خواهد شد.

تیم ایران قرار است روز ۱۵ ژوئن در سن پترزبورگ به مصاف تیم مراکش برود. سپس تیم ایران روز ۲۰ ژوئن در غازان با تیم اسپانیا دیدار می‌کند و در روز ۲۵ ژوئن در سارانسک با تیم ملی پرتغال بازی خواهد کرد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.36)
1344.0
4.8
مثقال طلا (%0.72)
737900
5300
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.