خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟

انتقال ۱ تریلیون دلار دارایی از انگلیس به کشورهای اروپایی

مرکز مشاوره‌ ای‌وای در گزارشی اعلام کرد به دلیل تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، حدود ۱ تریلیون دلار در حال انتقال از انگلیس به قطب‌های مالی دیگر اتحادیه است.

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی به دلیل بریگزیت ناچار شده‌اند ۲۰۰۰ کارمند اروپایی جدید را استخدام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مرکز مشاوره‌ ای‌وای در گزارشی اعلام کرد به دلیل تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، حدود ۸۰۰ میلیارد پوند در حال انتقال از انگلیس به قطب‌های مالی دیگر اتحادیه است. انگلیس که در ماه مارس سال جاری اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد در تلاش است تا به توافقی برای حفظ روابط مالی خود با اتحادیه اروپا دست یابد. قرار است مجلس انگلیس هفته آینده طرح ترزا می، نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا را به رای بگذارد و با توجه به نزدیک بودن آرای نمایندگان موافق و مخالف این طرح، هنوز مشخص نیست که این طرح به تصویب مجلس انگلیس برسد یا خیر.

عمر علی، کارشناس مسائل اقتصادی انگلیس گفت: هر چه بیشتر به مهلت قانونی بریگزیت در مارس ۲۰۱۹ نزدیک تر می‌شویم، دارایی‌های بیشتری به خارج از کشور منتقل می‌شود و نیروهای محلی بیشتری جای کارکنان خارجی را می‌گیرند.

موسسه ای‌وای با بررسی شرایط ۲۲۲ موسسه مالی انگلیسی از زمان رفراندوم سال ۲۰۱۶ برای ترک اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده است که دست کم ۸۰ موسسه دارایی‌های خود را به خارج انگلیس منتقل کرده‌اند و یا در حال برنامه‌ریزی برای این کار هستند. این موسسه حجم این دارایی‌ها را ۸۰۰ میلیارد پوند یا ۱ تریلیون دلار برآورد کرده است. به نظر می‌رسد مقصد اصلی این سرمایه‌ها در اتحادیه اروپا، شهر فرانکفورت در آلمان خواهد بود که قطب مالی آلمان و میزبان بانک مرکزی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

پیش‌بینی می‌شود به دلیل بریگزیت ده‌ها هزار فرصت شغلی از لندن به شهرهای دیگر اروپایی نظیر پاریس، فرانکفورت و لوکزامبورگ منتقل شود. بانک مرکزی انگلیس پیش‌بینی کرده است بریگزیت منجر به نابودی ۴۰۰۰ فرصت شغلی در لندن خواهد شد. با این حال به نظر می‌رسد نگرانی از آینده نامطمئن اقتصاد انگلیس پس از بریگزیت، شرکت‌های مالی را وادار کرده است هزینه جابجایی مقر و نیروهای خود را متقبل شوند.

 

منبع: ایسنا

نظرات