ایران بروکر
تاکید دوباره وزیر کار بر یک ادعا

دولت رئیسی در سال گذشته یک میلیون شغل ایجاد کرد

تجارت نیوز

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از محقق شدن وعده ایجاد یک میلیون شغل از سوی دولت در سال 1401 و تداوم اجرای این طرح در سال جاری خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحقق وعده رئیس جمهوری مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: اولویت اول دولت ایجاد اشتغال و در نهایت توسعه معیشت مردم است.

وی در ادامه با تاکید بر درستی داده های این وزارتخانه در خصوص ایجاد یک میلیون شغل گفت: در ستاد وزارت کار و ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سامانه رصد داریم که قادر است واحد به واحد، بخش به بخش و حتی روستا به روستا معدل استان را در زمینه ایجاد اشتغال ارائه کند.

به گفته مرتضوی آمار مربوط به مشاغل به سه شیوه پیامکی، تلفنی و نظارت‌های میدانی قابل راستی‌آزمایی است.

وی یادآور شد: همچنین آخرین آمار مرکز آمار ایران نیز موید ایجاد یک میلیون فرصت شغلی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ساز و کار اداری مربوط به شمار بیمه‌شدگان تامین اجتماعی تاکید کرد: از طریق بررسی آمار نهایی بیمه‌شدگان می توان ادعای ایجاد شغل و تعداد آن را صحت‌سنجی کرد که این روش نیز ادعای تحقق یک میلیون شغل را تایید می‌کند.

او با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه برای تداوم ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای سال 1402 از کاهش 0.7 درصدی نرخ بیکاری در سال 1401 نسبت به سال 1400 بر اساس اعلام مرکز آمار ایران خبر داد.

برای مطالعه بیشتر خبر آیا آمارها ایجاد یک میلیون شغل را تایید می‌کنند؟ را بخوانید.

 

مطالعه کنید
سهم کدام بخش در بودجه بیشتر است؟/ سهم قابل توجه تعهدات به صندوق‌های بیمه‌ای
نظرات