نوبخت خبر داد:

ایجاد یک میلیون و 300 هزار شغل در سال آینده

ایجاد یک میلیون و 300 هزار شغل در سال آینده

سخنگوی دولت گفت: دولت قصد دارد سال آینده یک میلیون و 333 هزار فرصت شغلی ایجاد کند که از این تعداد، 846 هزار شغل در اختیار فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

سخنگوی دولت گفت: دولت قصد دارد سال آینده یک میلیون و 333 هزار فرصت شغلی ایجاد کند که از این تعداد، 846 هزار شغل در اختیار فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در همایش سالانه کانون فرهنگیان و همایش سالانه حزب اعتدال توسعه استان تهران افزود: برنامه دولت دوازدهم، رفع فقر مطلق در کشور است و تصمیم داریم سال آینده این سیاست را اجرایی کنیم.

وی به اتمام بررسی بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: سال 92 که دولت را تحویل گرفتیم بودجه، 210 هزار میلیارد تومان بود و امروز بودجه 346 هزار میلیارد تومان است و بودجه در طی این سال‌ها 65 درصد افزایش پیدا کرده‌ است.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: درآمد نفتی ما تقلیل کرده است و بودجه در مقایسه با چهار سال قبل نصف شده است اما بودجه آموزش‌ و پرورش از 14 هزار میلیارد تومان به 32 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: دو برابر کردن حقوق فرهنگیان عدد بسیار ناچیزی است و خودمان هم این موضوع را می‌دانیم و با وجود اینکه رشد منفی 7 درصدی اقتصاد را امروز به اعتقاد تمام جهان به 6 درصد رساندیم اما آیا رفاه را تامین کرده‌ایم؟ و هنوز بیش از 3 میلیون و 200 هزار بیکار در کشور داریم.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه افزود: متاسفانه نتوانسته‌ام برای اعضای حزب وقت بگذارم چراکه زیر آوار کارها و مشکلات مانده‌ام و از شما می‌خواهم من را کمک کنید.

نوبخت افزود: این دولت با تفکر اعتدالی و اصلاحات به‌وجود آمد، خوشبختانه در مجلس یک کانون اعتدالی داریم که به ما کمک می‌کنند، احزاب حتی احزاب منتقد هم باید ما را کمک کنند و نظرشان را بگویند و ما هم باید انتقاد احزاب منتقد را به رسمیت بشناسیم.

سخنگوی دولت دوازدهم اظهار داشت: درست است که احزاب منتقد می‌خواستند که این دولت سر کار نیاید و دولت مورد نظرشان انتخاب شود اما این‌ها به جای خودش و کمک کردن به دولت فعلی هم جای خود را دارد.

نوبخت تصریح کرد: وی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناوگان شهری را از دیگر رویکردهای جدی دولت دوازدهم برشمرد.

سخنگوی دولت خطاب به حاضران در این همایش گفت: اگر پیگیری و مقاومت شما نبود مشخص نبود که ما امروز مسئولیت قوه مجریه را بر عهده بگیریم.

نوبخت خاطرنشان کرد: دولت اکنون حزب اعتدال و توسعه نیست و از کسانی که در سپهر سیاسی ایران ستاره بودند دعوت کردیم و دولت فعلی با همکاری جریان اصلاحات و اعتدال شکل گرفت.

وی یادآور شد: دولت با عقبه مردمی شکل گرفته است و در 29 اردیبهشت ماه مردم در صفوف طولانی قرار گرفتند و رای دادند و همه دنیا دیدند همان فردی از صندوق بیرون آمد که داخل کشور انتخاب شده بود و هیچ شائبه‌ای در انتخابات وجود نداشت.

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: وجود یک اتاق فکر لازم است و باید عقبه تشکیلاتی داشته باشیم؛ این دولت از حمایت مردمی برخوردار است و من به عنوان جزئی از دولت از تشکیلات حزبی برای کمک به دولت استفاده می‌کنم.

همایش سالانه حزب اعتدال و توسعه استان تهران و کانون فرهنگیان این حزب عصر امروز پنجشنبه سوم اسفندماه سال 96 به منظور تجدید پیمان با دولت تدبیر و امید در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهداف و برنامه های حزب در سالن اجتماعات امام علی (ع)، آموزش و پرورش منطقه 5 نبش بلوار فردوس شرق برگزار شد.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند