موضوعات داغ:

مجوز افزایش سرمایه ایران خودرو صادر شد

مجوز افزایش سرمایه ایران خودرو صادر شد

بر اساس اعلام سازمان بورس، مجوز افزایش سرمایه 1800 درصدی ایران خودرو صادر شد و این شرکت 60 روز وقت دارد تا نسبت به آن اقدام کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با انتشار روی وبسایت کدال، مجوز افزایش سرمایه شرکت ایران خودرو صادر شد. پس از بررسی تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید از سوی شرکت ایران خودرو، سازمان بورس و اوراق بهادار مغایرتی با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام در این تقاضا ملاحظه نکرد و افزایش سرمایه مدنظر ایران خودرو را بلامانع دانست.

بر اساس اعلام ایران خودرو این شرکت قصد دارد افزایش سرمایه‌ای معادل 286 هزار و 356 میلیارد ریالی ( 1870 درصدی) را با هدف اصلاح ساختار مالی و خروج از شمولیت ماده 141 لایحه قانونی اصلاح قانون تجارت انجام دهد. با توجه به اینکه بخشی از مبلغ افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های استهلاک‌پذیر است، در صورت انجام افزایش سرمایه، هزینه استهلاک طبقات ساختمان و ماشین‌آلات طی سال‌های 1399، 1400 و 1401 برابر مبلغ 501 هزار و 451 میلیارد تومان خواهد شد. بنابراین مابه التفاوت هزینه استهلاک طبقات ساختمان و ماشین آلات در حالت انجام افزایش سرمایه نسبت به حالت عدم انجام افزایش سرمایه در سال‌های ذکر شده به ترتیب 464 هزار و 554، 469 هزار و 517 و 470 هزار و207 میلیارد تومان افزایش می‌یابد. بر همین اساس سهامداران و سرمایه‌گذاران باید به تاثیر افزایش سرمایه بر هزینه استهلاک سالهای آتی شرکت توجه داشته باشند.

بر اساس قانون سازمان بورس، ایران خودرو حداکثر 60 روز وقت دارد که افزایش سرمایه خود را به انجام برساند. در غیر اینصورت، این مجوز ابطال شده و خودرو باید برای اخذ مجوز جدید نزد سازمان بورس اقدام کند.

مجوز افزایش سرمایه خودرو در حالی صادر شده که این نماد در یک ماه اخیر نوسانی یک درصدی داشته و بازدهی سه ماهه آن بیش از 33 درصد بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند