وزیر خارجه کره‌جنوبی:

ایران شریک مهمی برای کره است

وزیر امور خارجه کره‌جنوبی در حاشیه همایش روزنامه‌نگاران جهان در سئول درباره زمان عملیاتی شدن قراردادهای متعدد تجاری بین ایران و کره گفت: از جزییات این قراردادها آگاه نیستم، اما یقین دارم شرکت‌های کره‌ای زیادی مجری و مشتاق عملیاتی شدن این قراردادها هستند.
ایران شریک مهمی برای کره است

خانم اچ.ای. کانگ کیونگ‌ها، وزیر امور خارجه کره‌جنوبی عنوان کرد: ایران شریک مهمی برای کره است. از زمانی که روابط دیپلماتیک بین ایران و کره شروع شده یعنی از سال ١٩۶٢ تاکنون، مردم بسیاری مشغول مبادله‌های اقتصادی بوده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر خارجه کره‌جنوبی اظهار امیدواری کرد که قراردادهایی که پس از سفر رئیس‌جمهور پیشین کره به ایران بسته شده، زمانی عملیاتی شود.

نخستین روز همایش روزنامه‌نگاران جهان با حضور ۶٣ روزنامه‌نگار از ۴٧ کشور هم اکنون در سئول در حال برگزاری است.

هم‌چنین به گزارش خبرگزاری یونهاپ، وزیرخارجه کره‌جنوبی در این همایش ابراز امیدواری کرد که سفر امروز (دوشنبه) نماینده ویژه کره‌جنوبی به کره‌شمالی بتواند طرف شمالی را به برگزاری مذاکرات با آمریکا ترغیب کند.

وزیرخارجه کره‌جنوبی اظهار کرد: اگرچه تماس مستقیمی میان نمایندگان آمریکا و کره‌شمالی در حاشیه مراسم المپیک به وجود نیامد اما ما می‌توانیم تایید کنیم که دو طرف به برگزاری مذاکرات مستقیم مشتاقند.

«کانگ کیونگ ها» هم‌چنین اذعان کرد که بهبود روابط میان دو کره امری است که پیشرفت در آن را تنها باید پس از حل مسالمت آمیز مساله هسته‌ای کره شمالی دید که «این امر هم تنها با مذاکرات مستقیم پیونگ‌یانگ و واشنگتن امکان‌پذیر است.»

 

منبع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید