ایمیدرو برای معادن بخش خصوصی ۴۸۳ دوره آموزشی برگزار کرد

ایمیدرو برای معادن بخش خصوصی ۴۸۳ دوره آموزشی برگزار کرد
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: ایمیدرو طی سال‌های 94 و 95 بالغ بر 483 دوره آموزشی برای معادن بخش خصوصی در حوزه کارگری و کارشناسی برگزار کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شمس‌الدین سیاسی راد با اعلام این خبر؛ افزود: ایمیدرو با هدف ارتقای سطح آموزشی و ایمنی نیروهای فعال معادن بخش خصوصی، دوره‌های آموزشی مختلفی را با همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، سازمان نظام مهندسی معدن و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور طی دو سال اخیر برگزار کرد.

وی ادامه داد: طی این مدت، در مجموع، ۱۳ هزار و ۹۵۰ نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده و آموزش دیده‌اند. این دوره‌ها به درخواست کمیته مشترک متشکل از سازمان‌های یاد شده و در محل سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها یا در محل معادن بر پا شد.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان اینکه آموزش‌های نیروی انسانی معادن بخش خصوصی در حوزه کارگری و کارشناسی برگزار شده است، تصریح کرد: طی ۲ سال گذشته، ۳۱۲ دوره در سطوح «کارشناسی» شامل اصول تهیه طرح‌های اکتشافی، آموزش مسئولان فنی اکتشافی با قوانین معدنی، اصول سرپرستی معادن، آشنایی با قوانین کاربردی معادن از اکتشاف تا بهره‌برداری، آتشباری در معادن، مدیریت و کنترل پروژه، اصول بازرسی در معادن، روش‌های محاسبه اقتصادی طرح، آشنایی مسئولان فنی اکتشاف با فعالیت‌های معدنی، کارگاه آشنایی با GPS، آشنایی با روش‌های نمونه‌برداری عمومی، روش‌های استخراج معادن زیرزمینی زغال‌سنگ، کارگاه آشنایی با مبانی GIS و آشنایی با قوانین و مقررات حوزه اکتشاف برگزار شد.

وی ادامه داد: در سطوح کارگری نیز ۱۷۱ دوره مطابق با استاندارد شایستگی سازمان فنی و حرفه‌ای با موضوع رعایت نکات ایمنی، بهداشتی و زیست‌محیطی در معادن روباز (معادل ۲۴ ساعت برای هر دوره) و معادن زیرزمینی (معادل ۳۲ ساعت برای هر دوره) برگزار شد.

سیاسی راد خاطرنشان کرد: در مجموع، طی ۲ سال اخیر ۳۴۸ هزار و ۸۰۰ نفر ساعت در معادن بخش خصوصی آموزش دیده‌اند که از این میزان آموزش، ۲۵۰ هزار و ۲۰۰ نفر ساعت در سطوح کارشناسی و ۹۸ هزار و ۶۰۰ نفر ساعت در سطوح کارگری بوده که حدود یک سوم از این دوره‌ها در بخش کارگری برگزار شده است.

وی افزود: ایمیدرو در این مدت، ۵ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال برای آموزش معادن بخش خصوصی هزینه کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند