تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آنالیز بازارها در هفته سوم آبان ماه / سود‌دهی دسته جمعی بازارها / قیمت دلار باز هم افزایش یافت

آنالیز بازارها در هفته سوم آبان ماه / سود‌دهی دسته جمعی بازارها / قیمت دلار باز هم افزایش یافت

در سومین هفته از آبان ماه امسال، دلار، سکه، طلا و بورس روند صعودی را پشت سرگذاشتند و با تغییر قیمت بیشتر از ۰٫۵ درصد همراه شدند. در بین بازارها، سکه بهار آزادی بیشترین بازدهی مثبتی را داشت.

در سومین هفته آبان ماه امسال شاهد صعود دسته جمعی بازارهای مالی بودیم که در میان آنها بورس کم‌ترین بازدهی را به ثبت رساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در سومین هفته از آبان ماه امسال، دلار، سکه، طلا و بورس روند صعودی را پشت سرگذاشتند و با تغییر قیمت بیشتر از ۰٫۵ درصد همراه شدند.

در بین بازارها، سکه بهار آزادی بیشترین بازدهی مثبتی را داشت.

دلار صرافی ملی که هفته گذشته نیز با رشد ۱٫۷ درصدی به سطح ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده بود، در هفته جاری نیز صعودی ظاهر شد و در نهایت با افزایش ۱۵۰ تومانی در سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در پایان هفته قرار گرفت.

بازار سهام که هفته گذشته با افت شاخص مواجه شده بود، در هفته جاری طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، روندی متعادل و رو به بالا را به خود گرفت. در همین راستا، شاخص کل در هفته جاری، تنها توانست ۰٫۵ درصد بازدهی را کسب کند و با رشدی ۱۷۶۰ واحدی، در کانال ۳۰۷ هزار قرار گیرد.

در بازار فلزات طلایی نیز همانند روند هفته گذشته، طلا و سکه روند صعودی در پیش گرفتند.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران، در هفته مذکور هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد با رشد ۱٫۱ درصدی از ۴۰۶ هزار و ۸۰۰ تومان در ابتدای هفته به ۴۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان در پایان هفته رسید.

همچنین قیمت هر سکه بهار آزادی نیز با رشد ۱٫۸ درصدی همراه شد، به طوری که قیمت آن از سه میلیون و ۹۶۵ هزار تومان در ابتدای هفته به چهار میلیون و ۳۹ هزار تومان در پایان هفته رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند