تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آنالیز بازارها در هفته چهارم دی ماه / بورس زیان هفته سوم را جبران کرد / رشد طلا و افت ارز

آنالیز بازارها در هفته چهارم دی ماه / بورس زیان هفته سوم را جبران کرد / رشد طلا و افت ارز

در هفته چهارم دی ماه، رشد شاخص کل بازار سرمایه تا حدی بود که نه‌تنها ریزش‌های هفته قبل را جبران کرد، بلکه رشد 13 درصدی را ثبت کرد؛ بازار طلا و ارز نیز بازدهی مثبتی داشتند اما دلار تنها بازار منفی هفته اخیر بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته چهارم دی ماه در حالی که بورس بازدهی حدود 13 درصدی را به ثبت رساند، از ارزش دلار آمریکا کم شد.

شاخص کل بورس که در هفته گذشته معادل 30 هزار واحد ریزش داشت و بازدهی منفی هشت درصدی را برای سرمایه‌گذاران بازار سرمایه به همراه داشت، اما در این هفته نه تنها ریزش‌های هفته قبل را جبران کرد بلکه بازدهی بالاتری را از آن خود کرد.

براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل این بازار که در روز 18 دی ماه در سطح 353 هزار واحدی قرار گرفته بود در این هفته با رشدهای متوالی روبه‌رو شد و نزدیک به مرز 400 هزار واحدی قرار گرفت.

این بازار در پایان معاملات روز چهارشنه خود، روی سطح 399 هزار و 445 واحدی قرار گرفت و با بازدهی 12.9 درصدی جلوتر از دیگر بازارهای مالی در رشد قرار گرفت.

بازار فلزهای زرد رنگ نیز بازدهی بیشتری را نسبت به هفته گذشته به ثبت رساندند، طلا 18 عیار و سکه امامی هر کدام رشد سه درصدی داشتند.

با توجه به داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، هر گرم طلای 18 عیار که در روز 19 دی ماه روی نرخ 481 هزار تومان معامله شد، در این هفته با 15 هزار تومان افزایش قیمت به رقم 496 هزار تومان رسیده است.

سکه امامی نیز حدود 142 هزار تومان افزایش قیمت دارد و ارزش هر عدد سکه در روز پنج‌شنبه چهار میلیون و 882 هزار تومان معامله رسید که نسبت به پنج‌شنبه هفته گذشته رشد سه درصدی داشته است.

قیمت این فلز ارزشمند در پایان هفته سوم دی ماه معادل چهار میلیون و 740 هزار تومان بود.

بازدهی بازارها در هفته چهارم دی ماه سال جاری.

اما در میان بازارهایی که در هفته جاری رشد داشته‌اند، تنها بازار ارز بازدهی منفی داشته است.

براساس نرخ‌های اعلامی صرافی ملی از شاخص بازار ارز، دلار در پایان هفته چهارم به پایان هفته سوم 100 تومان کاهش قیمت معادل بازدهی منفی 0.75 درصدی داشت.

هر دلار آمریکا در روز 19 دی ماه روی نرخ 13 هزار و 200 تومان معامله شد، اما صرافی ملی قیمت این ارز را در روز 26 دی ماه 13 هزار و 100 تومان اعلام کرد.

قیمت‌های طلا و ارز مورد استفاده در این گزارش تا ساعت 12 روز پنجشنبه 26 دی ماه در نظر گرفته شده است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند