بازارگردانی ۷ نماد فرابورسی از فردا

بازارگردانی ۷ نماد فرابورسی از فردا

عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی «زماهان»، «زشریف»، «فالوم»، «فافزا»، «نیرو»، «ولتجار» و «وهنر» روزهای ۲۲ و ۲۳ آذر در فرابورس آغاز می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت فرابورس ایران از آغاز عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی «زماهان»، «زشریف»، «فالوم»، «فافزا» و «نیرو» از روز شنبه(22آذر)، و همچنین نمادهای معاملاتی «ولتجار» و «وهنر» از روز یکشنبه(23آذر) به روش مبتنی بر حراج خبر داد.

علاوه بر این عملیات بازارگردانی شرکت‌های دشت مرغاب، پدیده شیمی قرن، تولیدی و صنعتی درخشان تهران، صنایع جوشکاب یزد هم در روز چهارشنبه گذشته در بورس اوراق بهادار آغاز شده است.

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه امسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 ماه جاری شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیات مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند