پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن پس از انتخابات

پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن پس از انتخابات

نائب‌رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن بر ضرورت کنترل بازار و قیمت کالاهای اساسی و توجه به وضع معیشت آحاد جامعه به خصوص کارگران تاکید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هادی ساداتی در ارزیابی وضعیت بازار مسکن در سال جاری و با توجه به انتخابات پیش رو، گفت: با توجه به طرح مجلس در خصوص جهش مسکن و چشم‌اندازی که در این زمینه در ارتباط با شرایط مسکن و افزوده شدن وام پیشنهاد شده و پیش‌نویسی که ارائه کردند، می‌توان امیدوار بود ولی معتقدم هر مقدار که از این طرف می‌خواهیم به موضوع توجهی بکنیم، از آن طرف گسستی در برخی مسایل نظیر تورم ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه تحریم‌های خارجی نمی‌تواند بر امر مسکن و ساختمان‌سازی دخیل باشد، گفت: آنچه بر مسکن و ساخت و ساز اثرگذار است، تحریم داخلی، برخی سوءمدیریت‌ها و افزوده شدن قیمت‌های حبابی مصالح ساختمانی است.

ساداتی گفت: متاسفانه تلاشی برای پایین آمدن قیمت‌های حبابی در بخش مصالح صورت نمی‌گیرد و قدرت پایین آوردن آن وجود ندارد، لذا امیدواریم در دولت جدید تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود بر ضرورت توجه به مسایل و مشکلات کارگران به ویژه کارگران ساختمانی در حوزه معیشت تاکید کرد و گفت: امسال درصدی به حقوق کارگران اضافه شد که جای تقدیر و تشکر دارد اما معتقدم این مصوبه نمی‌تواند وضعیت معیشتی کارگران را پوشش دهد و هزینه‌های زندگی سخت آنها را جبران کند لذا درخواست ما این است که مسئولان توجه بیشتری به اقشار کارگری و کارگران ساختمانی داشته باشند.

ساداتی گفت: همه به نوعی دچار گرفتاری و مشکلات تورم، گرانی و قیمت کالاهای اساسی هستیم و کسی جز دولت نمی‌تواند قیمت‌ها را مهار کند. انتظار داریم مسئولان به قیمت‌ها توجه کنند و بازار را در کنترل داشته باشند و تلاش کنند از هفته آینده که بعد از هفته کارگر است وضع معیشت افراد چه کارگر چه غیرکارگر بهتر شود.

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند