۶۰ ثانیه با بازارهای مالی امروز / پایان بازارهای امروز به چه صورت بود؟ + ویدئو

۶۰ ثانیه با بازارهای مالی امروز / پایان بازارهای امروز به چه صورت بود؟ + ویدئو

در بازارهای مالی امروز روند صعودی در بیش‌تر شاخص‌ها دیده شد. بیت‌کوین حدود چهار صد رشد داشت و همچنین قیمت دلار و قیمت طلا افزایش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بخش زیادی از بازارهای مالی امروز شاهد روند صعودب شاخص‌ها و قیمت‌ها بودیم. بیت‌کوین و اتریوم در۲۴ ساعت گذشته رشد کردند و قیمت دلار نسبت به آخرین روز کاری افزایش داشت.

شاخص بورس امروز روند نزولی خود را ادامه داد. امروز در دومین روز معاملاتی شاخص کل بورس باز هم با اصلاح و افت رو به رو شد. کارشناسان بازار سرمایه مهم‌ترین دلیل ریزش‌های اخیر بازار را دخالت‌های دولت در قیمت‌گذاری محصولات صنایع مختلف و انتشار اوراق بدهی بیان کرده‌اند. به عقیده کارشناسان تا زمانی که ابهامات و برنامه‌های دولت مشخص نشود روند بازار سرمایه هم تغییری نمی‌کند.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه درباره پیش‎‌بینی بازار فردا به تجارت‌نیوز گفت: بازار فردا به نسبت امروز بهتر خواهد بود. از دلایل مهمی که در ریزش بازار سهام در این روزها نقش مهمی را داشته است طول کشیدن مذاکرات برجام بوده است.

این روزها پیش‌بینی‌های عجولانه در بازار رمزارزها زیاد است. مثلا یکی براساس آخرین محدوده فیبوناچی ادعا می‌کند بیت‌کوین ۳۰۰ هزار دلار می‌شود اما به نظر می‌رسد هدف اصلی بازار به سمت ۱۰۰ هزار دلار است.

بسیاری از کارشناسان هم عقیده دارند بیت‌کوین در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.

در نمودار چهار ساعته بیت‌کوین شاخص مقاومت نسبی در نیمه بالایی کانال نوسان دارد و اندیکاتو MFI هم میان محدوده خنثی و اشباع خرید در حرکت است.

اندیکاتور مکدی در محدوده قیمتی ۶۱ هزار دلار سیگنال خرید صادر کرده است و احتمالا بازار فعلا روندی صعودی دارد.

اونس جهانی طلا در یک هفته گذشته حدود ۳۰ دلار افزایش قیمت داشته است و روند نوسانی_صعودی قیمت دلار موجب افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شده است. قیمت سکه در بازار آزاد در محدوده ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نرخ گذاری شده است و قیمت طلا به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسیده است.

محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به افزایش اونس جهانی طلا در هفته گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در یک هفته گذشته اونس جهانی طلا حدود ۳۰ دلار افزایش داشته است و قیمت دلار روند نسبتا صعودی را پشت سر گذاشته است و همین عوامل موجب افزایش قیمت طلا و سکه شد.

در ویدئو زیر تغییرات قیمت‌ها و شاخص‌های بازارهای مالی در ۲۴ ساعت گذشته و یا نسبت به آخرین روز کاری را مشاهده می‌کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند