اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس زیانده‌ترین بازار دی ماه / عملکرد بازارهای ایران در ماه گذشته

بازارهای مالی

در دی ماه ۹۹ هر چهار بازار مالی ریزش چشمگیری را تجربه کردند؛ بورس، طلا، سکه و دلار به ترتیب بیشترین زیان را در این ماه برای سرمایه‌گذاران به ثبت رساندند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ظاهرا ماه گذشته برای سرمایه‌گذاران در چهار بازار مالی طلا، دلار، سکه و بورس ماه پرزیانی بوده است. این چهار بازار در اولین ماه زمستان به ترتیب ۱۵٫۳، ۱۴٫۷، ۱۴٫۶ و ۲۰ درصد بازدهی منفی ثبت کردند.

دلار

اسکناس آمریکایی ۳۰ آذر ماه امسال ۲۵ هزار و ۳۹۶ تومان قیمت داشت، طی یک ماه سه هزار و ۶۰۱ تومان از ارزش خود را از دست داد و تا ۳۰ دی ماه به ۲۱ هزار و ۷۹۵ تومان رسید.

با این حساب دلار طی اولین ماه زمستان کاهشی ۱۴٫۱۷ درصدی را تجربه کرده است.

سکه

بر اساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز،  هر سکه امامی پایان دی ماه ۱۰ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان قیمت داشته است. درحالی که آخرین قیمت آن در آذر ماه امسال ۱۱ میلیون و ۹۳۸ هزار تومان بوده است.

بنابراین سکه در طول ماه یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و ۱۴٫۶۵ درصد بازدهی منفی ثبت کرد.

دی با لوگو

طلا

هر گرم طلای ۱۸ عیار این ماه ۱۵٫۳۷ درصد زیان برای سرمایه‌گذاران در این بازار برجای گذاشت.

این فلز گران‌بها پایان آذرماه یک میلیون و ۱۳۷ هزار تومان قیمت داشت اما بازار طلا هم مثل سایر بازارهای مالی در دی ماه با ریزشی چشمگیر روبرو شد و تا ۳۰ دی ماه به نرخ ۹۶۲ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.

در واقع طلا طی یک ماه اخیر ۱۷۴ هزار و ۸۰۰ تومان ارزان شده است.

بورس

آن‌طور که داده‌های آرشیو سازمان بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد در ماه ریزش بازارهای مالی، بورس رکورد بقیه را زده و با ثبت ۲۰ درصد ریزش به پرچمدار افت بازارها تبدیل شده است.

شاخص کل بورس پایان آخرین ماه پاییز در سطح یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۱۲۴ واحد بوده و پایان دی ماه به سطح یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۲۴٫۷ واحد رسیده است.

بازار سهام در طول یک ماه ۲۸۸هزار و ۴۹۹٫۳ واحد ریزش داشته اشت.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند