ایران بروکر

بازگشت رونق به بازار طلا و سکه در آستانه روز زن

تجارت نیوز

رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان طلا و جواهر گفت: بازار طلا و سکه پس از طی دوره رکود در ماه های پایانی سال گذشته در روزهای اخیر به دلیل همزمانی با اعیاد مذهبی و در آستانه روز زن با افزایش تقاضا مواجه شده و خرید و فروش ها رونق یافته است. محمد کشتی آرای روز دوشنبه

رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان طلا و جواهر گفت: بازار طلا و سکه پس از طی دوره رکود در ماه های پایانی سال گذشته در روزهای اخیر به دلیل همزمانی با اعیاد مذهبی و در آستانه روز زن با افزایش تقاضا مواجه شده و خرید و فروش ها رونق یافته است.

محمد کشتی آرای روز دوشنبه در پاسخ به پرسشی در خصوص دلایل رشد قیمت طلا و سکه در بازار داخل در روز گذشته با توجه به ثبات قیمت های جهانی، افزود: هرچند بازارهای جهانی روزهای یکشنبه تعطیل است اما معمولا در ساعات پایانی وضعیت نزولی و یا صعودی بودن قیمت ها برای روز بعد (دوشنبه) مشخص می شود.

به گفته وی، بازار جهانی طلا در پایان روز یکشنبه روندی افزایشی را در پیش گرفته به نحوی که قیمت هر اونس طلا در آغاز روز جاری با 9 دلار رشد مواجه شده است.

وی اظهار داشت: در صورتی که قیمت ها در بازارهای جهانی در روز جاری به روند افزایشی ادامه دهند، پیش بینی می شود نرخ طلا و سکه امروز در بازار داخل نیز رشد یابد.

کشتی آرای ادامه داد: البته قیمت ارزها در روزهای گذشته نیز در بازار داخل روندی افزایشی داشته که این امر نیز در گران شدن قیمت طلا بی تاثیر نبوده است.

وی تصریح کرد: میزان داد و ستدها در بازار طلا وسکه در روزهای اخیر افزایش یافته و می توان گفت رونق به این بازار بازگشته است.

یادآور می شود، نرخ هر اونس طلای جهانی در روز جاری 1326 دلار و قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز در بازار تهران به حدود 100 هزار تومان رسیده است. 

مطالعه کنید
پیش بینی قیمت طلا و سکه 17 خرداد 1402 / سکه به کریدور 20 میلیونی برگشت
نظرات