یک مقام مسئول خبر داد:

بازگشت شبکه برق خوزستان به حالت عادی

بازگشت شبکه برق خوزستان به حالت عادی

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: شبکه فوق توزیع و انتقال برق این استان در شرایط عادی و پایدار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به اینکه از پنجشنبه گذشته تاکنون، گردوخاک در این استان ادامه داشته و وجود مه ۱۰۰ درصدی از شب گذشته، باعث بروز خاموشی‌های پراکنده در سطح استان خوزستان شده بود، اظهار داشت: با تلاش همکاران صنعت برق قطعی پراکنده رفع شده و هم‌اکنون تمامی شهرهای استان خوزستان برق‌دار و شبکه‌های انتقال، توزیع و فوق توزیع در شرایط پایدار هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود دشت‌بزرگ، با بیان اینکه هیچ مشکل دیگری در ناحیه جنوب استان خوزستان در شبکه انتقال و فوق توزیع ایجاد نشده است، افزود: از ساعت ۲۴ دیشب، مه ۱۰۰ درصدی منطقه آبادان، خرمشهر و شادگان را در برگرفت که فقط در یکی از پست‌های برق به مدت ۱۵ دقیقه مشکل ایجاد شده و پس از آن مشکل برطرف و این پست برق‌دار شد.

دشت‌بزرگ با اشاره به اینکه حوادث این چنینی در این موقع از سال، در این استان کاملا طبیعی است، گفت: حدود ساعت ۳:۳۰ دقیقه صبح امروز توده مه از جنوب به سمت مرکز استان حرکت و به اهواز رسید که در منطقه جنوبی اهواز، شبکه توزیع، انتقال و فوق توزیع متأثر از این پدیده شدند که مشکلات پراکنده‌ای را در سطح شبکه ایجاد کرد.

وی ادامه داد: این اتفاق در برخی نقاط منجر به خساراتی درخصوص سیم بریدگی، شکستگی مقره و تعداد دو مورد آسیب‌دیدگی زنجیر مقره شد که با توجه به تجربیاتی که از سال گذشته داشتیم، اقداماتی وسیعی درخصوص رفع معایب انجام شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: منطقه غرب اهواز که عموما با گردوخاک مواجه است، با توجه به استفاده از مقره‌های سیلیکونی در این منطقه، با کوچک‌ترین مشکلی مواجه نبود.

وی ادامه داد: هم اینک در شهر اهواز با پایداری کامل شبکه مواجه هستیم و پست‌های انتقال به صورت ۱۰۰ درصد پایدار و در مدار هستند، ولی در شبکه فوق توزیع، به خاطر آسیبی که به دو زنجیر مقره رسیده بود، دو پست فوق توزیع با مشکل مواجه شدند که با اقدامات انجام شده از جمله تعویض مقره‌های آسیب‌دیده، پست‌های ذکر شده نیز در مدار قرار گرفته و در زمان فعلی ۱۰۰ درصد خاموشی آن‌ها نیز برطرف شده است.

وی اضافه کرد: شبکه توزیع منطقه گلستان نیز که با مشکلاتی مواجه شده بود، با انتقال بار منطقه، خاموشی آن مرتفع شد و همکاران مشغول رفع عیب اساسی پست‌های منطقه هستند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه در خصوص شبکه فوق توزیع نیز مشکل خاصی وجود ندارد و خطوط برق‌دار است، افزود: در زمان حاضر خاموشی‌ها برطرف شده، شهرها برقدار هستند و تمامی شبکه‌ها نیز در شرایط عادی قرار دارند.

 

منبع: وزارت نیرو

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند