خبر مهم:

کد مطلب: ۶۰۳۷۵۷

سرقت ۲۰۰ میلیون دلاری از یک صرافی ارز دیجیتال / ۸۹۳ میلیارد شیبا دزدیده شد

سرقت ۲۰۰ میلیون دلاری از یک صرافی ارز دیجیتال / ۸۹۳ میلیارد شیبا دزدیده شد

صرافی رمزارز بیت‌مارت که در جزایر کیمن واقع شده، با حمله سایبری ۲۰۰ میلیون دلاری مواجه شد. بر اساس توئیت شرکت امنیت بلاکچین پک‌شیلد، در ابتدا ۱۰۰ میلیون توکن از یکی از کیف‌پول‌های اتریوم این صرافی دزیده شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، صرافی رمزارز بیت‌مارت که در جزایر کیمن واقع شده، با حمله سایبری ۲۰۰ میلیون دلاری مواجه شد. بر اساس توئیت شرکت امنیت بلاکچین پک‌شیلد، در ابتدا ۱۰۰ میلیون توکن از یکی از کیف‌پول‌های اتریوم این صرافی دزیده شد.

در میان توکن‌های به سرقت رفته، بیشترین سهم را شیبا داشت. این هکر ۸۹۳٫۸ میلیارد توکن شیبا ( معادل ۳۳٫۴ میلیون دلار) را به سرقت برده است.

سایتاما(SAITAMA)، دوج‌الون مارس (ELON) و آکیتا اینو (َAKITA) و ۲۰ رمزارز دیگر از بیت‌مارت دزدیده شده است.

بعد از آن ۹۵ میلیون دلار دیگر هم ایز توکن‌های زنجیره هوشمند بایننس این صرافی به سرقت رفت. سیفمون تقریبا نیمی از این دارایی‌هاست. این هکر ۲۹٫۴ هزار میلیارد توکن سیف‌مون را به ارزش ۴۳٫۸ میلیون دلار به سرقت برده است.

بیت‌مارت در بیانیه‌ای این نفوذ را تصدیق کرد و مدعی شد تنها بخش بسیار کوچکی از کل دارایی‌ها تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته است. به گفته شلدون شیا، بیت‌مارت به دنبال این است که روش‌های احتمالی دزدی از کیف‌پول را شناسایی کند.

این مهاجم با استفاده از خدمات بر پایه اتریوم ترنادوکش اقدام به بیرون کشیدن پولهای دزدیده شده کرده است. بر اساس آمار کوین‌گیکو، بیت‌مارت یکی از ۲۰ صرافی برتر از نظر حجم معاملات به حساب می‌آید. ماه گذشته ارزش این صرافی ۳۰۰ میلیون دلار برآورد شده بود.

مهمترین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.