فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۲۷۵۰۵

مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول مطرح کرد:

فصل جدید تاریخ پول / ارز دیجیتال بانک مرکزی از بیت‌کوین بهتر است!

فصل جدید تاریخ پول / ارز دیجیتال بانک مرکزی از بیت‌کوین بهتر است!

مدیرعامل صندق بین‌المللی پول (IMF) می‌گوید: ارزهای دیجیتال و استیبل‌کوین‌ها با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی که به خوبی طراحی شدند قابل مقایسه نیستند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیرعامل صندق بین‌المللی پول (IMF) می‌گوید: ارزهای دیجیتال و استیبل‌کوین‌ها با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی که به خوبی طراحی شدند قابل مقایسه نیستند. طراحی خوب ارز دیجیتال بانک مرکزی به انعطاف‌پذیری، کاهش هزینه و دسترسی بیشتر نسبت سایر رمزارزها کمک می‌کند.

کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول، هفته گذشته در شورای آتلانتیک واشنگتن در رابطه با آینده پول و نقش ارزهای دیجیتال سخنرانی کرد.

او گفت: بانک‌های مرکزی از بحث‌های مفهومی فراتر رفتند و در مرحله آزمایش قرار دارند. هنوز در اول راه ارز دیجیتال بانک مرکزی قرار داریم.

جورجیوا گفت: حدود ۱۰۰ کشور در حال توسعه در حال بررسی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند.

«یووان دیجیتال چین یک نمونه توسعه یافته از یک ارز دیجیتال بانک مرکزی است. فدرال رزرو هم در ماه گذشته گزارشی در رابطه با ارز دیجیتال بانک مرکزی منتشر کرد.»

جورجیوا فاش کرد: «صندوق بین‌المللی پول عمیقا درگیر ارز دیجیتال بانک مرکزی است. ما به تیم‌های تحقیق در این حوزه کمک فنی ارائه می‌دهیم.»

جورجینا در این سخنرانی گفت: هیچ مورد مشابهی در دنیا وجود ندارد که بتوانیم آن را بررسی کنیم چون هر اقتصاد متفاوت است. بانک‌ها مرکزی باید شرایط و نیازهای خاص خود را تنظیم کنند.

او تاکید کرد: ثبات مالی و ملاحظات حفظ حریم خصوصی در طراحی این نوع شیوه پرداخت بسیار مهم است.

رئیس صندوق بین‌المللی پول در پایان گفت: تاریخ پول در حال ورود به فصل جدیدی است. کشورها به دنبال حفظ حنبه‌های پول سنتی خود هستد در حالی که اشکال دیجیتال پول را آزمایش می‌کنند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.