کد مطلب: ۷۵۴۷۹۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ورود آمازون به عرصه بازی‌های NFT

ورود آمازون به عرصه بازی‌های NFT

به تازگی شرکت آمازون قصد دارد با ورود به عرصه وب3 و بازی‌های NFT، سهم خود را در بازار کریپتو افزایش دهد.

شهاب شبیری | به گزارش تجارت‌نیوز ، به جرات می‌توان آمازون را سردمدار فروشگاه‌های اینترنتی و دستیارهای صوتی نامید. این شرکت موفق به تصاحب اغلب ظرفیت این دو بازار رو به توسعه شده است. اکنون به نظر می‌رسد این شرکت قصد ورود به عرصه وب3 و بازی‌های NFT را دارد. آیا آمازون قادر به تصاحب این حوزه نیز خواهد شد؟

NFT

آمازون و NFT

بلاک وورکس در روز پنجشنبه به نقل از چهار منبع ناشناس و آشنا با مقاصد آمازون در گزارش خود اعلام کرد: بزرگترین خرده فروش جهان در حال برنامه ریزی جهت راه اندازی و توسعه یک شرکت دارایی‌های دیجیتال است.

به نظر می‌رسد تمرکز شرکت مذکور بر روی NFTها و بازی‌های وب3 باشد. بر اساس این گزارش پروژه کریپتویی آمازون در مراحل ابتدایی به سر می‌برد. انتظار می‌رود شرکت آمازون در ماه آوریل توسط بیانیه‌ای در این باره اطلاع رسانی کند.

طبق گزارشات پروژه رمز ارزی آمازون ده‌ها شریک ابرقدرت نیز دارد. از جمله این شرکا می‌توان به بلاکچین‌های لایه1، استارتاپ‌های حوزه بازی‌های کریپتو و صرافی‌های دارایی‌های دیجیتال نیز اشاره کرد.

بلاک وورکس همچنین در ادامه گزارشات خود اضافه کرد: آمازون ضمن رهبری این پروژه قصد دارد در اقدامی مبتکرانه مشتریان فعلی خود را به بازی‌های وب3 همراه با پاداش جذب کند.

لازم به ذکر است که این اولین حضور آمازون در وب3 نیست. آمازون پیش از این در سال 2021 نقش زیادی در جهت کمک به توسعه دهندگان و مهندسان این حوزه ایفا کرده است. در آن زمان این شرکت با ارسال دیدبانی از سرآمد محصولات کریپتویی و بلاکچین با درک عمیقی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال کمک شایانی به توسعه دهندگان این صنعت کرد.

دیدگاه مدیرعامل آمازون نسبت به رمزارزها

در آوریل سال گذشته اندی جاسی، مدیرعامل آمازون خطاب به سی‌ان‌بی‌سی گفت که به آینده ارزهای دیجیتال و بازی‌های ان‌اف‌تی امیدوار است. او همچنین افزود که آمازون به دنبال اضافه کردن شیوه‌های پرداخت کریپتویی نیست اما با گذشت زمان ارزهای دیجیتال با قدرت بیشتر از امروز ظاهر خواهند شد.

جاسی گفت: بنده انتظار دارم که NFTها به رشد قابل توجه خود ادامه دهند. همچنین دور از ذهن نیست روزی آمازون اقدام به فروش این ان‌‌اف‌تی‌ها کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز