فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۰۴۰۹۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نمایندگان ایالات متحده لایحه رمز ارز را در ۲ ماه آینده ارائه می‌کنند؟

نمایندگان ایالات متحده لایحه رمز ارز را در 2 ماه آینده ارائه می‌کنند؟

کمیته خدمات مالی و کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان آمریکا قرار است در دو ماه آینده قوانین جامعی را برای نظارت بر بخش ارزهای دیجیتال معرفی کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، در کنفرانس 2023 گفت: قبل از رونمایی از لایحه جدید رمز ارزها، این دو کمیته یک جلسه استماع عمومی مشترک برگزار خواهند کرد که قرار است در ماه مه آغاز شود.

لایحه صنعت رمز ارزها

این قانون‌گذار مدعی شد که این لایحه می‌تواند در 12 ماه آینده توسط رئیس جمهور جو بایدن امضا شود. مک‌هنری خاطرنشان کرد، در حالی که قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال چالش برانگیز شده است، این کمیته در نظر دارد لایحه‌ای را برای رسیدگی به رژیم‌های اوراق بهادار و کالا و همچنین مسائلی که به سختی قابل رفع هستند، اعلام کند.

سناتور سینتیا لومیس، یکی دیگر از اعضای میزگرد در این جلسه گفت: هدف دو حزب این است که قبل از انتخابات 2024 این لایحه را مورد بررسی قرار دهند. لومیس در ادامه افزود، اگر مجلس ابتدا به مسئله رمزا رزها بپردازد، شانس سنا برای تصویب زودتر این قانون افزایش می‌یابد.

با وجود چندین لایحه که در سال گذشته در کاپیتول‌هیل در دست بررسی قرار داشتند، کنگره ایالات متحده نتوانسته قانون جامعی در مورد رمزارزها به تصویب برساند. در این ماه، کمیته خدمات مالی مجلس لایحه دیگری با هدف تنظیم استیبل‌کوین‌ها ارائه کرد که هنوز هیچ حمایت قابل توجهی از جانب دو حزب پیدا نکرده است.

در همین حال، حوزه‌های قضایی مانند اتحادیه اروپا قبل‌تر قانون بازارهای دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) را به ثبت رسانده بودند و آن را به اولین حوزه قضایی بزرگ در جهان تبدیل کرده‌اند که به نوعی قانون جامع رمزنگاری را بیان می‌کند.

از طرفی دیگر، رگولاتورها در ژاپن و امارات متحده عربی همراه با هنگ کنگ و بریتانیا رویکرد خود را نسبت به ارزهای دیجیتال بازبینی کرده‌ و به سمت تنظیم این فضا حرکت کرده‌اند.

افزایش تلاش‌های ایالات متحده برای تنظیم رمزارزها

فروپاشی اخیر صرافی FTX در آمریکا و برخی دیگر از شرکت‌های دارایی دیجیتال پرمخاطب، قانون‌گذاران را تحت فشار قرار داده است تا قوانینی را تنظیم کنند که راهنمایی و حمایت کافی برای این صنعت ارائه کند.

کمیسیون معاملات آتی کالا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار، که دو مجموعه از بزرگ‌ترین تنظیم‌کننده‌های مالی در ایالات متحده هستند، سرکوب شدید صنعت کریپتو را آغاز کرده‌اند.

CFTC اخیراً اعلام بیان داشت که از بایننس و موسس آن به اتهام اینکه صرافی رمز ارز او آگاهانه گزینه‌های مشتقات رمزنگاری ثبت نشده در ایالات متحده را به صورت غیر قانونی ارائه کرده، شکایت کرده است.

به همین ترتیب، در سمت دیگر ماجرا، SEC یک اخطار به صرافی کوین‌بیس ارسال کرده و این صرافی رمز ارز را نسبت به اقدامات قانونی در مورد برخی از دارایی‌های دیجیتال فهرست‌شده آن تهدید کرده است.

مک‌هنری همچنین در راستای نقش اخیر رمز ارزها در بحران بانکی ایالات متحده اذعان کرد که این صنعت نوظهور روابط بانکی را دچار اختلال کرده است.

این سناتور همچنین برای قوانین نظارتی واضح‌تر فشار بیشتری وارد کرده است. هفته گذشته، کمیته مک‌هنری، گری گنسلر، رئیس SEC را به دلیل امتناع وی از ارائه راهنمایی کافی در مورد اینکه آیا اتر (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار رمز ارز، یک security است یا خیر، مورد انتقاد قرار داد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.