فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۳۵۸۸۰

کلاهبرداری در تردز با جعل هویت افراد سرشناس حوزه‌ رمزارز

کلاهبرداری در تردز با جعل هویت افراد سرشناس حوزه‌ رمزارز

بسیاری از چهره‌های مشهور بازار رمزارزها که در توییتر فعالیت دارند نسبت‌ به جعل هویت آن‌ها در تردز و سوءاستفاده از کاربران هشدار دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، تردز در تاریخ پنجم جولای ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد و تعداد کاربرانش فقط در همین چند روز به ۱۰۰ میلیون نفر رسید و حتی رکورد سرعت ثبت‌نام کاربران در ChatGPT را شکست. بدین‌ترتیب پلتفرم اجتماعی جدید متا با قدرت در مسیر رسیدن به تعداد کاربران بزرگ‌ترین رقیبش یعنی توییتر (با ۴۵۰ میلیون کاربر فعال) است.

طی روزهای گذشته، چندین چهره‌ی سرشناس حوزه‌ی کریپتو، به برخی حساب‌های جعلی در تردز اشاره کرده‌اند که از هویت آن‌ها یا دیگران سوءاستفاده می‌کنند.

پلتفرم مالی غیرمتمرکز Wombex Finance تصویری از حساب کاربری تردز که هویت یکی از افراد مشهور حوزه‌ی رمزارز در توییتر را جعل کرده بود به‌ اشتراک گذاشت و هشدار داد شاید این اکانت، کلاهبرداری باشد.

لئونیداس، از چهره‌های سرشناس در حوزه‌ی توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) نیز هشداری را با ۹۳ هزار دنبال‌کننده‌ی خود در توییتر به‌اشتراک گذاشت و اعلام کرد حساب کاربری او و چند شخص مطرح دیگر که در بازار NFT فعالیت دارند در شبکه‌ی اجتماعی تردز، جعل شده است. لئونیداس می‌گوید برای مقابله با کلاهبرداران اکنون حساب کاری جدیدی در تردز ایجاد کرده است.

جفری هوانگ نیز در تاریخ ۶ جولای به پروفایلی در تردز اشاره کرد که هویت او را جعل کرده بود.

همان‌طور که کوین‌تلگراف اشاره می‌کند، توییتر طی سال‌های گذشته یکی از محبوب‌ترین کانال‌های ارتباطی برای کلاهبرداران و بستری برای اجرای حمله‌های فیشینگ بوده است؛ جایی‌ که کلاهبرداران با هک کردن حساب کاربری افراد سرشناس، لینک‌های مخربی به‌اشتراک می‌گذارند و بدین‌ترتیب هزاران و حتی میلیون‌ها کاربر را فریب می‌دهند.

در این نوع کلاهبرداری‌ها، افراد به وب‌سایت رمزارز جعلی هدایت می‌شود و پس‌ از اتصال کیف پول دیجیتال به این پلتفرم‌ها، موجودی حساب رمزارزی آن‌ها به جیب کلاهبرداران سرازیر می‌شود.

منبع: زومیت

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.