تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نقض امنیتی ۳ میلیون دلاری در یک شبکه اجتماعی

نقض امنیتی 3 میلیون دلاری در یک شبکه اجتماعی

Stars Arena، یک پلتفرم اجتماعی که توسط آوالانچ پشتیبانی می‌شود، قربانی یک نقض امنیتی مهم شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حساب رسمی توییتر استارز آرنا در توئیتی که روز شنبه منتشر شد، هشداری صادر و تایید کرد که قرارداد هوشمند این پلتفرم که توسط آوالانچ پشتیبانی می‌شود؛ مورد حمله قرار گرفته است. این تیم از کاربران خواست تا زمانی که موضوع در حال بررسی است، هیچ وجهی را واریز نکنند.

ردلاین، متخصص کریپتو، که برای اولین بار این رخنه امنیتی را شناسایی کرده بود، فاش کرد که هکرها با موفقیت 266103 واحد AVAX به ارزش تقریباً 2.85 میلیون دلار را با استفاده از سرویس تبادل FixedFloat منتقل کرده‌اند.

پس از انتشار این خبر، قیمت AVAX از 11.56 دلار به 10.78 دلار کاهش یافت که باعث شد کاربران، Stars Arena را از حساب‌های توییتری خود حذف کنند.

ساعاتی بعد، Stars Arena بابت سوءاستفاده پیش آمده در بخش قراردادهای هوشمند عذرخواهی کرد و توضیح داد که این پلتفرم هنوز در حال دست و پنجه نرم کردن با حملات DDoS است. آن‌ها به کاربران اطمینان دادند که برای بازیابی وجوه همه و بازیابی عملکرد پلتفرم تلاش خواهند کرد.

بررسی تیم تخصصی درباره آوالانچ و سایر پلتفرم‌ها

در تلاش برای رسیدگی به این وضعیت، تیم Stars Arena یک جلسه زنده در پلتفرم ایکس در روز شنبه با هدف ارائه توضیحی جامع در مورد نقض این پلتفرم برگزار کرد. آن‌ها اعلام کردند که یک تیم تخصصی، بررسی امنیتی کامل پلتفرم را انجام خواهد داد.

پروژه Stars Arena به اینفلوئنسرها، سازندگان محتوا و شخصیت‌های عمومی این امکان را می‌دهد که از طریق اعطای دسترسی انحصاری به محتوا و پیشنهادات، از طرفداران خود کسب درآمد کنند.

کاربران می‌توانند حساب‌های توییتر خود را پیوند داده و توکن‌هایی را با استفاده از آوالانچ کسب کنند. نقض امنیت پلتفرم مذکور در بحبوحه افزایش تراکنش‌ها در استارز آرنا رخ داد و حجم معاملات در دوره 24 ساعته درست قبل از حمله 248 درصد افزایش یافت.

در اوایل هفته، این پلتفرم یک سوءاستفاده امنیتی را در بخش‌های مختلف آن تجربه کرده بود. به‌طوری که هکرها توانستند 2000 دلار سرقت کنند. به همین شکل، اخیراً یک هک دارایی‌های دیجیتالی دیگر نیز به ارزش تقریبی 385000 دلار، در 24 ساعت با انجام حملات تعویض سیم کارت به کاربران friend.tech، رخ داده بود.

همانطور که گزارش شده است، بلاکچین ZachXBT فاش کرد که این کلاهبردار رقم 234 اتریوم را در 24 ساعت توسط چهار کاربر مختلف friend.tech با تعویض سیم کارت به سرقت برده است.

در مجموع، تقریباً 332 میلیون دلار به دلیل سوءاستفاده‌ها، هک‌ها و کلاهبرداری‌های مختلف در طول ماه سپتامبر از دست رفته است. این ارقام رکورد جدیدی را برای کلاهبرداری‌های کریپتو رقم زده‌اند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر