خبر فوری:

خبر مهم:

کد مطلب: ۲۸۹۴۳۷

حباب قیمت مرغ تا هفته آینده رفع می‌شود

حباب قیمت مرغ تا هفته آینده رفع می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: قیمت گوشت مرغ در برخی نقاط شهر تهران عدد بالایی است و به هیچ‌وجه مورد تایید نیست.

کریم ذوالفقاری در جلسه خبری امروز با اشاره به اینکه هر کیلو گوشت مرغ تازه روز پنجشنبه در برخی نقاط شهر تهران 11 هزار و پانصد تومان عرضه شده است افزود: شرکت پشتیبانی امور دام به منظور مدیریت بازار روزانه 300 تا 400 تن مرغ منجمد و 100 تا 150 تن گوشت گرم مرغ را در میدان بهمن بصورت عمده در اختیار توزیع کنندگان قرار می دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی گفت: گوشت مرغ با قیمت عمده تنظیم بازار از طریق میدان بهمن در اختیار 32 میدان میوه و تره بار قرار می گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: اگر این اقدامات برای تنظیم بازار انجام نمی شد قیمت گوشت مرغ قطعا بیشتر بود.

ذوالفقاری افزود: هر کیلو گوشت مرغ منجمد 6750 تومان و مرغ گرم نیز 8175 تومان به صورت عمده در اختیار فروشندگان میادین میوه و تره بار قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: وظیفه جهاد کشاورزی تامین نیاز تمام بازار نیست و فقط با عرضه میزان مشخص و محدودی در صدد وارد آوردن شوک به بازار و تنظیم و مدیریت قیمت ها هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: افزایش قیمت گوشت مرغ با توجه به افزایش قیمت ارز و افزایش قیمت نهاده‌های ذرت و سویا در بازارهای جهانی تا حدی طبیعی است و فقط با افزایش قیمت ارز افزایش 30 درصدی را تجربه کردیم.

ذوالفقاری افزایش دما و کاهش تولید در مرغداری ها را از دیگر عوامل افزایش قیمت گوشت مرغ در روزهای اخیر دانست و افزود: هم اکنون حدود 100 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در هر ماه در حال انجام است و پیش بینی می‌شود با افزایش تولید و عرضه گوشت مرغ به بازار، قیمت ها از دو هفته آینده کاهش یابد.

وی تاکید کرد: از لحاظ میزان تولید گوشت مرغ هیچ کمبودی نداریم و تولید به اندازه کافی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: سال گذشته قیمت هر کیلو گوشت مرغ در شهر تهران هشت تا 8 هزار و 500 تومان با خوراک وارداتی ارز 3 هزار تومان بود اما در حال حاضر خوراک طیور با ارز 4200 تومانی یعنی 30 درصد افزایش تامین می شود.

ذوالفقاری افزود: با توجه به این دلایل افزایش قیمت به نسبت سال گذشته طبیعی است اما باید بصورتی مدیریت شود که مصرف‌کننده و تولید‌کننده آسیب نبینند.

وی تاکید کرد: حباب قیمت گوشت مرغ با عرضه این محصول به بازار از بین می‌رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره بازار تخم‌مرغ گفت: در آینده نزدیک تمام واحدهای تولید تخم‌مرغ که در پی شیوع آنفلوانزا از تولید خارج شده بودند به چرخه تولید باز خواهند گشت.

ذوالفقاری افزود: واحدهای تعطیل پس از تایید گروه کارشناسان 5 نفره ممیزی که متشکل از سازمان دامپزشکی، وزارتخانه‌های بهداشت و جهاد کشاورزی است مجوز تولید را دریافت می‌کنند.

وی گفت: 17 درصد از محصولات تخم مرغ کشور در استان تهران تولید می‌شود که با فعالیت مجدد تمام واحدهایی که به علت آنفلوانزا تعطیل شده بودند در آینده نزدیک تولید به شرایط گذشته باز‌می‌گردد.

منبع:‌صداوسیما

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.