خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۸۸۰۸۶

خریداران خودرو ۴۱.۶ میلیارد تومان خسارت تاخیر در تحویل گرفتند

خریداران خودرو ۴۱.۶ میلیارد تومان خسارت تاخیر در تحویل گرفتند

رئیس اداره پایش تحویل شرکت بورس کالا گفت: اخذ و کنترل تضامین و وثایق از عرضه‌کنندگان در بورس کالای ایران، شرط لازم برای عرضه محصولات در راستای کنترل ریسک و عمل به تعهدات است؛ از این رو خریداران خودرو از بورس کالا که با تاخیر در تحویل مواجه شده‌اند تا به امروز ۴۱.۶ میلیارد تومان خسارت دریافت کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، زهرا حسین زاده در خصوص تاخیر در تحویل برخی از خودروهای فروخته شده در بورس کالا طی ماه های گذشته و شرایط خریداران در این حوزه گفت: مهم ترین بخش فرآیند کنترل پیش از عرضه محصولات در اتاق پایاپای بورس کالا، کنترل تضامین و وثایق عرضه کنندگان است و در واقع، این موضوع شرط لازم برای عرضه محصولات تلقی می شود و نقش بسیار ارزنده ای در کنترل ریسک و عدم عمل به تعهدات را بر عهده دارد.

وی افزود: عرضه کنندگان خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیستند و در چارچوب دستورالعمل تسویه و پایاپای، تضامین لازم و مورد تایید از آن ها پیش از عرضه محصولاتشان در بورس کالا اخذ شده است.

به گفته حسین زاده، طبق دستورالعمل ها، مشتریانی که موفق به تحویل به موقع خودروی خود در موعد مقرر نشدند و تا ۳۰ روز پس از سررسید، اعتراض خود را به شکل مکتوب از طریق کارگزار خریدار به بورس کالا اعلام کردند، امکان اخذ خسارت برای آنان فراهم شد.

رئیس اداره پایش تحویل شرکت بورس کالای ایران در پایان گفت: در همین راستا رسیدگی‌های لازم انجام و تا امروز برای تعداد ۱۱۸۵ مورد اعتراض، بر اساس ۰.۲۵ درصد ارزش قرارداد، محاسبه خسارت انجام و مبلغ ۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت یا در جریان پرداخت قرار دارد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.