خبر فوری:

خبر مهم:

کد مطلب: ۶۸۰۰۴۸

شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد:

مرورگر و موتور جستجوی بومی راه‌اندازی شود

مرورگر و موتور جستجوی بومی راه‌اندازی شود

شورای عالی فضای مجازی خواستار ایجاد مرورگر و موتور جستجوی بومی شد. همچنین طبق مصوبات این شورا تا پایان امسال یک مرکز داده در استان البرز تاسیس می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی می‌گویند کاربران پیام‌رسان‌های داخلی در ماه‌های اخیر افزایش یافته‌اند و از همین رو خواستار افزایش ارائه خدمات دیجیتال دولتی روی این پلتفرم‌ها شدند. آنها در این راستا همچنین بر راه‌اندازی مرورگرها و موتورهای جستجو بومی تاکید کردند.

دیجیاتو گزارش داد، جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی عصر روز گذشته به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شد و اعضا به بررسی پنج دستور جلسه پرداختند.

آنها با بررسی حوزه‌های زیرساختی، تصمیم گرفتند که ارائه خدمات دولت روی پیام‌رسان‌های داخلی افزایش یابد. علت این امر افزایش تعداد کاربران این پلتفرم‌ها طی ماه‌های اخیر عنوان شده است.

بر اساس گزارشی که در سایت «پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری» منتشر شده، اعضای این شورا خواستار راه‌اندازی مرورگرهای داخلی و موتورهای جستجوی داخلی نیز شده‌اند.

در بخش دیگر این جلسه، وزیر ارتباطات گزارشی از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد که بر اساس آن مشخص شد این شبکه تاکنون ۴۳ درصد پیشرفت داشته است.

پس از بحث و بررسی مفصل این گزارش مقرر شد پیشرفت این شبکه تا پایان سال حداقل به ۶۶ درصد برسد.

اولین مرکز داده کشور تا پایان سال افتتاح می‌شود

اعضای شورای عالی فضای مجازی همچنین به بررسی موضوع گسترش شبکه فیبر نوری در کشور پرداخته و بر افزایش سطح تحت پوشش این شبکه به شکلی که همه منازل بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند، تاکید کردند.

سومین دستور جلسه روز گذشته نیز بحث تمرکز شبکه اطلاعاتی کشور در استان تهران بود. بر این اساس اعضا تاکید کردند با توجه به اینکه در حال حاضر تمام اطلاعات کشور با مرکزیت استان تهران مبادله می‌شود، برای تمرکززدایی از شبکه، مراکز اطلاعاتی کشور حداقل به هشت واحد افزایش یابد.

این شورا تصویب کرد که اولین قطب مرکز داده کشور تا پایان سال در منطقه پیام در استان البرز افتتاح شده و در سال‌های بعد سه قطب دیگر مرکز داده کشور در بخش‌های دیگر راه‌اندازی شود.

گفتنی است با وجود درخواست رئیس مجلس از شورای عالی فضای مجازی برای ارائه طرحی در زمینه مدیریت فضای مجازی و طرح صیانت، در جلسه روز گذشته به این موضوع پرداخته نشد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.