خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۲۸۶۱

افزایش چشمگیر درآمد شیائومی پس از بهبود بازار گوشی‌های هوشمند

افزایش چشمگیر درآمد شیائومی پس از بهبود بازار گوشی‌های هوشمند

درآمد شرکت شیائومی پس از بهبود سفارش‌ها از انتظارات بازار فراتر رفت. شیائومی در سه ماهه گذشته یک رشد ۳۴ درصدی در محموله‌های ارسالی گوشی را تجربه کرده و فاصله خود را با رقبایی مثل سامسونگ و اپل کاهش داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجموع فروش این شرکت چینی در سه ماهه منتهی به ماه مارس با رشد ۲۷ درصدی به ۱۰.۴ میلیارد دلار یا ۷۵.۵۱ میلیارد یوان رسید، مبلغی که از انتظار ۷۳.۵ میلیارد یوانی بازار فراتر رفت.

شیائومی در نتیجه افزایش فروش و تقاضای جهانی سریع‌ترین رشد فصلی خود در دو سال گذشته را تجربه کرده است. این شرکت برای سه ماهه گذشته سود خالص ۴.۱۸ میلیارد یوان را گزارش کرده است.

به نقل از بلومبرگ، داده‌های شرکت تحقیقاتی IDC نیز نشان می‌دهد که مرسوله‌های گوشی شیائومی در سه ماهه قبلی و به دنبال بهبود وضعیت بازار یک رشد ۳۴ درصدی را تجربه کرده است. افزایش فروش گوشی‌ها باعث شده تا مهمترین بازیگر چین فاصله خود با سامسونگ و اپل که پیشتازی بازار جهانی را در اختیار دارند کاهش یابد. کاهش فروش آیفون در چین باعث شد تا رشد اپل کمتر از حد انتظارات باشد.

شیائومی همچنین به رهبری لی جون در اواخر ماه مارس و برای کاهش اتکا به بازار گوشی به سراغ خودروهای الکتریکی رفت. براساس آخرین آماری که تا انتهای ماه آوریل منتشر شده است، اولین خودروی این شرکت به نام SU7 حدود ۹۰ هزار سفارش داشته که ۱۰ هزار مورد آن تا اواسط ماه مه تحویل شده است.

این شرکت همچنین در حال ساخت یک خودروی اسپورت مشابه مدل Y شرکت تسلا است که قرار است در سال ۲۰۲۵ به مرحله فروش برسد. تحلیلگر بلومبرگ می‌گوید که بخش خودروهای الکتریکی این شرکت در سال ۲۰۲۴ کمتر از ۱۰ درصد درآمد آن را تشکیل می‌دهند.

منبع : پیوست

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.