کد مطلب: ۱۶۹۰۶۴

افزایش درآمد روزانه کشور به ۲۷۲ میلیون دلار

افزایش درآمد روزانه کشور به 272 میلیون دلار

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که سال آینده با فرآورش ۸۲ درصد گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی، درآمد روزانه کشور به ۲۷۲ میلیون دلار خواهد رسید.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: سال آینده با فرآورش ۸۲ درصد گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی، درآمد روزانه کشور به ۲۷۲ میلیون دلار می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، به نقل از مجتمع گازی پارس جنوبی؛ مسعود حسنی، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در مراسم معارفه مدیر سایت ۲ و مدیر فاز 19 با اعلام این‌که سال آینده با فرآورش ۸۲ درصد گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی، درآمد روزانه کشور به ۲۷۲ میلیون دلار می‌رسد، گفت: با این میزان فرآوری، درآمد کشور به ۲۷۲ میلیون دلار در روز خواهد رسید و در سایه دستاورد بسیار مهم، ارزش یک‌سال محصولات پارس جنوبی به معادل ۹۹ میلیارد دلار خواهد رسید.

وی افزود: مخزن مشترک پارس جنوبی دو برابر مخزن دوم روسیه است و این مهم یک ثروت عظیم و استثنایی برای کشورمان محسوب می‌شود. این درحالی است که برای استفاده بهینه از این مخزن مشترک باید یک چشم‌انداز و استراتژی بسیار مهم طراحی و تنظیم نموده و طبق برنامه گام برداریم. اکنون مجتمع گاز پارس در افق پیش رو باید بتوانیم با شرکت‌های بزرگ دنیا مثل شل، انی و بی‌پی رقابت کنیم و اکنون مجتمع گاز پارس جنوبی با سهم تولید بیش از ۷۰ درصد نقش بسیار مهمی در صنعت نفت و گاز کشور دارد.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که تولیدات پارس جنوبی معادل ۱.۲ میلیون بشکه نفت خام است، تصریح کرد: بعد از پایان طرح توسعه در پالایشگاه‌های پارس جنوبی به ۵ میلیون بشکه معادل نفت خام می‌رسد که این رقم دو برابر نفت شرکت بی‌پی خواهد بود.

حسنی در ادامه به افزایش تولیدات مجتمع در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: حجم تولیدات مجتمع در سال جاری نیز افزایش بسیار چشم‌گیری دارد. در سال ۹۵ میزان تولید اتان ۴۲ درصد و تولید بوتان ۵.۵ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است. درحالی‌که در سال گذشته، همچنین تولید گوگرد حدود ۳۱ درصد، تولید میعانات گازی بیش از ۱۴ درصد رشد داشته است.

به گفته مدیرعامل مجتمع گازی پارس جنوبی با توجه به بهره‌برداری از پالایشگاه‌های ششم تا دهم در سال‌های اخیر، مجتمع گاز پارس جنوبی برای کاهش میزان فلرینگ این پالایشگاه‌ها برنامه‌ریزی کرده و در ۲ سال آینده میزان فلرینگ این پالایشگاه‌ها نیز به طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.