کد مطلب: ۴۸۶۲۲۲

همسان‌سازی حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار بازنشسته

همسان‌سازی حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار بازنشسته

وزیر تعاون گفت: به طور متوسط ۷۷ درصد افزایش حقوق، در سال ۹۹ نسبت به سال قبل در جریان افزایش و همسان‌سازی اتفاق افتاد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمد شریعتمداری امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: خشنودم که در روزهای اول ماه ربیع الاول، مسئله همسان‌سازی حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری را که یکی از مطالبات مهم آنان بود به میزان سقف ۹۰ درصد از دریافتی شاغلان مشابه اعمال کردیم.

محمد شریعتمداری تصریح کرد: این اقدام، بر اساس آئین‌نامه‌ای که به تصویب سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی رسید و به صندوق بازنشستگی کشوری ابلاغ شد و دریافت ۱۶ هزار میلیارد تومان از سهام موجود دولت با اتخاذ سازوکار مناسب برای تبدیل این ارزش سهام به منابع ریالی قابل پرداخت در طول سال صورت گرفت.

وی افزود: بر اساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری به طور متوسط ۷۷ درصد افزایش حقوق در سال ۹۹ نسبت به سال قبل در جریان افزایش و همسان‌سازی رخ داد که بر این مبنا برخی از افرادی که حقوق پایین‌تری دریافت می‌کردند در جریان همسان‌سازی از افزایش حقوق بیشتری برخوردار شدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مشابه این اقدام نیز در مردادماه امسال برای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اتفاق افتاد و بعد از ۱۴ سال با طراحی که با روسای کانون‌های بازنشستگی به عمل آوردیم رشد قابل ملاحظه‌ای در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی صورت گرفت. بدین ترتیب ۵ میلیون خانوار بازنشسته از این امکان بهره مند شدند.

شریعتمداری افزود: همچنین امروز در حاشیه جلسه هیات وزیران نشست هیات امنای صندوق‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور وزرای ذی‌ربط برگزار شد که این جلسه دو مصوبه برای اعمال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد و بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر داشت که جمعا ۲۰۰ هزار خانوار را شامل می‌شود.

وی افزود: با اجرای این دو مصوبه پرونده متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته خواهد شد.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.