کد مطلب: ۵۰۰۱۶۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

خطا در پرداخت یارانه ۱۰۰ هزار تومانی / چه کسانی به اشتباه یارانه کرونا گرفتند؟

خطا در پرداخت یارانه 100 هزار تومانی / چه کسانی به اشتباه یارانه کرونا گرفتند؟

پیگیری‌ها حاکی از این است که یارانه 100 هزار تومانی به برخی از خانوارهایی که شرایط دریافت این کمک بلاعوض را داشته‌اند واریز نشده اما در مقابل برخی از بیمه‌شدگان و بازنشستگان این 100 هزار تومان را دریافت کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، طبق اعلام سازمان برنامه‌وبودجه واریز یارانه 100 هزار تومان کرونا از ساعت 24 روز پنجشنبه 27 آذر ماه آغاز شد.

پس از انجام واریزی‌ها، طی دو روز گذشته بسیاری از متقاضیان نسبت به عدم دریافت این کمک بلاعوض معترض بودند. معیار واریز این یارانه عدم دریافت حقوق ثابت است، همچنین خانوار نباید تحت پوشش بیمه باشند و باید جزو یارانه‌بگیران معیشتی باشند.

بسیاری از مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گویند که شرایط دریافت این یارانه را داشته‌اند اما هیچ گونه وجهی برایشان واریز نشده است.

از سوی دیگر پیگیری‌ها نشان می‌دهد که برخی از خانوارهای تحت پوشش تامین اجتماعی یا بازنشستگانی که حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند این یارانه 100 هزار تومانی را دریافت کرده‌اند.

به نظر می‌رسد در شناسایی مشمولان خطایی رخ داده یا ممکن است که معیارهای شناسایی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته نسبت به اطلاعیه‌ای که در ابتدای آذر ماه منتشر کرد، تغییر کرده باشد.

شناسایی مشمولان این یارانه با تاخیر انجام شد، روابط عمومی وزارت کار در باره علت این تاخیر به تجارت‌نیوز گفت: در شناسایی نهایی متقاضیان مشکلی وجود دارد که موجب شده لیست مشمولان مشخص نشود.

بسباری از خانوارها نسبت به عدم دریافت این یارانه گله‌مندند و به دنبال این هستند که اعتراض خود را ثبت کنند، باید دید وزارت کار در این خصوص تصمیمی می‌گیرد تا افرادی که خود را واجد شرایط می‌دانند اعتراض خود را اعلام کنند؟

واریزی‌ که روز گذشته انجام شد اولین نوبت از چهار نوبت کمک بلاعوض 100 هزار تومانی بود و قرار است در سه ماه دی، بهمن و اسفند نیز این یارانه پرداخت شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  سلام ما پنج نفریم ومستاجرم وکارگرم هیچ گونه درامدی ندارم یارانه صد تومانی رابه حساب من هم واریز نکردن

 • ناشناس

  به هرکی دلتون بخادیارانه میدین من که مستاجرم هیچی برام نیومد فقط هی میگین دهک اول تاچهارم بلدنیستین شناسایی کنین

 • ناشناس

  سلام بخدا رشته که هنوز نمیتوانید خوب و بد را تشخیص بدهید فقیر و ثروتمند اتشخیص بدهید اول که اشتباه به وضع خوبا ۱۰۰تومان رادادید بعدهم اگربرا۲۲بهمنه باید به همه بدید خصوصاکارگران که واقعاقشرضعیفی هستند واقعا خجالت دارد

 • ناشناس

  به قران ۶ماهه بیکارم پسرم سربازه رنم خودم مریض هستیم ازبس کارگری کردیم توروستامستاجرم هیچی اصلا نه معیشتی نه وام اصلا یه ریال ندادن بهم.فقط اگه خداهست .حق منوخانوادم بگیره

 • ناشناس

  باسلام دولت ما همیشه در مورد تقسیم همه چیز یه کمبودی میذاره حقوق ثابت به 3700میگی که فقط اجاره خونه هست انصاف تون کجاست

 • ناشناس

  مستاجرم و37 سالمه وتابه حال هیچ بیمه ای نداشتم حدود 4ما است که درجایی کار میکنم و بیمه شدم با حقوق 4 ملیو ن در ماه یعنی این 4ماه بیمه تا این سن 37 سالکی باعت شده به من یارانه تعلق نگیرد این انصافه خودتون قضاوت کنید

 • ناشناس

  سلام ما ۵ نفر هستیم شوهرم همکارگر آزاد سر گذر است ولی ۱۰۰ تومانی رو برای ما واریز نکردند چه جوری باید پیگیری کنیم کی به شکایت ما پیگیری می کند

 • ناشناس

  چرا برای کارگر ها ی بدبخت واریز نکردند

 • ناشناس

  شوهرم کارگر ولی چون من قرعه کشی دارم پول مردم تو حسابمون بود برای ما ۱۰۰ تومانی ها رو واریز ن‌کردند ما لازم داریم

 • ناشناس

  من راننده وانت بار هستم حقوق ثابت هم ندارم چرا یارانه کمک معیشتی به من پرداخت نمیشه