کد مطلب: ۵۱۳۹۴۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

شرط جدید واریز سود سهام عدالت / سود سهام عدالت چه شد؟

شرط جدید واریز سود سهام عدالت / سود سهام عدالت چه شد؟

واریز سود سهام عدالت امسال پیچیدگی‌هایی دارد و شروطی برای آن در نظر گرفته شده که به نظر می‌رسد سهامداران نتوانند مانند سال‌های قبل به پول خود برسند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، واریز سود حاصل از فعالیت شرکت‌های سهام عدالت امسال پیچیده‌تر از قبل شده است. مسئولان زمان و مبلغ دقیقی اعلام نمی‌کنند. روش واریز نیز به واسطه آزادسازی در دو روش مستقیم و غیرمستقیم تغییر کرده است. در واقع اطلاعات روشنی از واریز این سود نیست.

سود سهام در سه سال ۹۵، ۹۶ و ۹۷ واریز شده و تا سال گذشته پرداخت سود به عهده سازمان خصوصی‌سازی بود. آخرین سود واریزی نیز مربوط به سال ۹۷ است که در اسفند ماه سال ۹۸ برای همه‌ سهامداران واریز شد. مبلغ این سود برای دارندگان سهام ۵۳۲ هزار تومانی معادل ۱۰۷ هزار تومان و برای سهام یک میلیون تومانی مبلغ ۲۰۵ هزار تومان بود.

اما با آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت امسال پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۸ وارد پیچیدگی‌هایی شده است. در حال حاضر از حدود ۵۰ میلیون نفر دارای سهام عدالت ۲۰ میلیون نفر روش مستقیم و مابقی روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند.

همچنین از بین ۴۹ شرکت حاضر در سبد سهام عدالت، ۳۶ شرکت بورسی هستند و برای واریز سود این شرکت‌ها نیاز است که سهامداران سجامی شوند.

شرط واریز سود چیست؟

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به ایرنا گفته که امکان واریز سود برای سهامداران در هر دو روش آزادسازی وجود دارد اما دو شرط را عنوان کرده که به این شرح است:

۱- شرکت سرمایه‌گذاری استانی و ناشران بورسی برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، باید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی را انتخاب کرده باشند.

۲- سود از طریق شماره حساب اعلام شده در سجام واریز می‌شود. بنابراین سجامی شدن سهامداران الزامی است.

اگر در سجام ثبت‌نام نکنیم چه می‌شود؟

طبق گفته فهیمی اگر سهامداران سجامی نشوند سود سهامشان به صورت متمرکز واریز نمی‌شود و باید خود به دنبال سود شرکت‌ها بروند.

سود سهام کی واریز می‌شود؟

پرداخت سود سهام شرکت‌ها در هر سال به سال بعد موکول می‌شود، یعنی پولی که امسال سهامداران می‌گیرند مربوط به سال ۹۸ است.

با این حال مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی شرطی را برای واریز سود اعلام کرده که براساس آن پرداخت سود بستگی به فعالیت شرکت ها دارد. به گفته او هر کدام از شرکت‌های سهام عدالت که برای پرداخت سود، شرکت سپرده‌گذاری را انتخاب کنند و اقدامات لازم را برای این فعالیت انجام دهند، سود سهامداران را تا پایان سال پرداخت می‌شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • بیتا

  من هیچ سودی دراین چندسال ندیدم ک ب حسابم واریز شود
  هربارهم پیام دادم ارسال یانشان داده نشده

 • بنیامین

  پولها را واریز کردن عجب پولی مگه ملت گدان برا من نوزده هزار واریز کردن عجب شاهکاری

 • ناشناس

  سلام این استان های که درج نماد شدن در بورس اما هنوز بازگشایی نشدن متوقف هستن کی باز میشن که سهام عدالت رو بفروشیم

 • ناشناس

  سلام سهام عدالت سودش واسه عید لازم زودتر بریزن

 • ناشناس

  مگه شما مسئولین عدالت دارید که میخواید سود شو بدید به مردم سود عدالت بخوره تو سر بی عدالتتون

 • مریمک

  سودسهام برچه کسی واریزشده؟؟هرکی براش واریزشدبکه؟

 • ناشناس

  پس کی واریزمیکنید.من هم بیکارم و مریض اعصاب و روانم به سودم احتیاج دارم

 • ناشناس

  آخر این دله دزدان چرا نمیخواهند سهام عدالت را بدهن مگه چند تا دولت کور شده داریم یا مسولین واقعأ بیسواد و نفهم هستند دیگه این قاطر بازی چیه در میارید پول خیلی راحت واریز میشه به شماره کارت الهی که ترامپ دوباره نازل بشه جون همه مسولین بی عرضه را بگیرد

 • معصومه

  شما وکارتون ابن را میطلبد فهمیدی

 • معصومه

  بییت ساله ثاحب سهامم هستم نه تومان دادید دوسال پیش وبرامون شرط وعیره چی میگذارید من کارتما واعتبار سهامم را میخوام وفرزندان شهیدم میدید یا با زبان دی.های بیام بگیرم