کد مطلب: ۵۲۲۵۹۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین اخبار از یارانه‌ها / مردم منتظر چه واریزی‌هایی باشند؟

آخرین اخبار از یارانه‌ها / مردم منتظر چه واریزی‌هایی باشند؟

پس از واریز آخرین یارانه امسال، در اولین ماه سال ۱۴۰۰ نیز احتمالا چند یارانه پرداخت شود. اولین آن احتمالا یارانه معیشتی باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، پس از واریز آخرین یارانه امسال، در اولین ماه سال ۱۴۰۰ نیز احتمالا چند یارانه پرداخت شود. اولین آن احتمالا یارانه معیشتی باشد.

دوشنبه ۲۵ اسفند ماه امسال یارانه کرونا اسفندماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است. مبلغ یارانه کرونا برای ۲۵ میلیون نفر از افراد فاقد بیمه و درآمد که حقوق آنها از حداقل اداره کاری پایین‌تر باشد ۱۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و برای ۹ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مبلغ ۱۲۰ هزار تومان پرداخت شده است.

اما برای سال بعد اولین یارانه احتمالا چیست؟

یارانه معیشتی از دی ماه سال ۹۸ به صورت مرتب در روز دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است و اگر قرار بر ادامه این حمایت باشد، در اولین ماه امسال نیز این زمان‌بندی تکرار خواهد شد. مبلغ این یارانه برای خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

اما همانند یارانه معیشتی واریز یارانه نقدی نیز منظم شده و معمولا در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. احتمالا در ۲۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نیز یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به جز این دو یارانه، احتمالا در روزهای پایانی سال نیز یارانه معیشتی کرونا مجددا پرداخت شود. قرار بوده به ۳۴ میلیون نفر یارانه معیشتی کرونا پرداخت شود که چهار مرحله آن در ماه‌های آذر تا اسفند ماه امسال واریز شد.

از آنجایی که زمان واریز سه مرحله یارانه کرونا در روزهای پایانی هر ماه بوده به نظر می‌رسد آخرین مرحله آن نیز در هفته پایانی فروردین ماه پرداخت شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • شهرام

  علت فقیرنشین شدن مردم بیکاری کمبود تولیدات وکارمیباشدچه کنیم شکم زن وبچه مان راسیرکنیم

 • ناشناس

  سلام چرابه ما یارانه ای کرونانمیدن تورابخدامن باچهارتا بچه چطوری زندگیمو بگذرونم ازاولش که برای مردم اینهمه یارانه ای کروناوبسته ای معیشتی دادین به من وبچهام اصلا هزارتومن هم ندادین تورابخدا چراعدالت نیست

 • ناشناس

  بااین خورده یارانها کاردرست نمیشه شما گرانی را مهار کنید.

 • ناشناس

  تروخدایارانه کروناروسال۱۴۰۰ادامه بدیدبااین ۴۵تومن یه شونه تخم مرغم نمیدن

 • مریم اقازاده

  سال نو مبارک پیشاپیش خسته نباشید من بدون درامد و.بی خانه ومسکن به اجبار خونه مادر چه کنم که هرزوزهم رانده شده چه کنم بدون سقف

 • مریم اقازاده

  بدون درامد ومادری تنها چه کنم بی مسکن

  • ناشناس

   تو رو خدا یارانه معیشتی رو قطع نگنید دستمون خیلی تنگه

 • ناشناس

  تو رو خدا قطع نکنید کرونا که تموم نشده میگین بیرون نرین چه طور یارانه ی کرونا رو قطع میکنید بابا یک کم به فکر ملت باشید

 • ناشناس

  ما. واقعا. محتاج. این. یارانه این. چون. اجاره خونه داریم نه بیمه نه حقوقی نه درآمدی

 • ناشناس

  چرا برای برخی افراد که مجرد هستند و جدا از خانواده به خاطر اینکه سرپرست خانواده مستمری بگیر دولت است و دارای حق بیمه شخص مذکور باید از دریافت این یارانه معیشتی کرونا محروم باشد۰ خواهشمندیم کانالی به ما معرفی کنید تا ما بتوانیم با مسعولین این امر تماس بگیریم۰متشکرم

 • ناشناس

  با افزایش 35درصدی تورم 1400بااین گرانی ارزاق مبلغ یارانه چقدر شده است?