کد مطلب: ۶۵۹۳۴۶

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

یارانه جاماندگان چه زمان قابل برداشت است؟

یارانه جاماندگان چه زمان قابل برداشت است؟

این احتمال وجود دارد که طی روزهای آینده یارانه اردیبهشت ماه بخشی از جاماندگان قابل برداشت شود. در حال حاضر دولت به حساب این گروه از جاماندگان به صورت مشروط یارانه نقدی ماه گذشته را واریز کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بخشی از معترضان یارانه جدید ممکن است تا پیش از پایان ماه جاری، یارانه نقدی اردیبهشت ماه را دریافت کنند.

پیگیری‌های تجارت نیوز از سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد این گروه، شامل افرادی هستند که دولت به صورت مشروط یارانه اردیبهشت ماه آنها را واریز کرده اما این یارانه هنوز قابل برداشت نیست.

واریز احتمالی روزهای پیش رو نتیجه بررسی بخشی از درخواست‌های به ثبت رسیده از سوی جاماندگان است. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها مسئول ثبت درخواست این گروه از جامعه است.

درخواست معترضانی که واریزی آنها قطع شده در وزارت رفاه و درخواست جاماندگانی که از ابتدا هیچ نگرفتند در سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت می‌شود. با این حال نتیجه رسیدگی به تمام این درخواست‌ها برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

ماه گذشته بعد از اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی، دولت برای برخی از معترضان مبالغی واریز کرد اما اجازه خرج کردن آن را نداد. قرار است بعد از بررسی دادخواست اعتراضی این افراد، در خصوص برخورداری آنها از یارانه جدید تصمیم گیری شود.

براین اساس چنانچه درخواست اعتراض این افراد پذیرفته شود، علاوه بر امکان برداشت یارانه اردیبهشت ماه، واریزی خرداد و سایر ماه‌ها نیز به حسابشان واریز می‌شود.

معترضان و جاماندگان یارانه جدید چند دسته هستند؟

این شرایط قابل تعمیم برای همه معترضان نیست. هرچند دولت متعهد است تا به همه معترضان واجد شرایط از اردیبهشت ۱۴۰۱ یارانه پرداخت کند.

به صورت مشخص شماری از معترضان هنوز شامل حال واریزی مشروط دولت نشدند و در عین حال دادخواست آنها برای دریافت حمایت‌های جدید در دست بررسی است.

این گروه بیشتر کسانی هستند که از ابتدای آزاد سازی قیمت‌ها در سال ۸۰، هیچ وجهی از دولت دریافت نکردند.

در مقابل اما این گروه معترضانی هستند که مشمول پرداخت مشروط دولت شدند، عموم این افراد تا ماه گذشته ماه یارانه بگیر بودند.

شامگاه نوزدهم اردیبهشت ماه برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت اجرا شد، در دهک‌های اول تا سوم به هر عضو خانوار ۴۰۰ هزار تومان و در دهک‌های چهارم تا نهم به هر عضو خانوار ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شد.

مبلغ واریزی معادل دو ماه یارانه جدید بود و امکان خرج کردن واریزی اردیبهشت ماه از بیست و یکم خانوار داده شد.

پرداختی مذکور قرار است بابت تهیه اقلام ضروری هزینه شود. دولت طبق قانون بودجه موظف است تا این اقلام را به نرخ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ در اختیار مردم بگذارد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • گرگیچ

  سلام من گرگیچ هستم ثبت نام کردم هیچی نیامده به حساب الان ۲ماه خبری نیست کی میاد یارانه ام من عمل سر دارم ونیازی یارانه ام دارم آدم فقیر بدبختم لطفا برسی کنید ویرانه منا وصل کنید

 • ناشناس

  آقایان مسئول یارانه ازاول یارانه جامانده بودم الان هم یک ماه بیشترمیشه ثبت نام کردم به حساب من پولی واریز نشده من خودم بیکارم واحتیاج شدید به این پول یارانه دارم ازحق من وامثال من خوردن به خدا دورازانصاف هست شماکه میخورین شبوروز لااعقل حق ما رانخورین

 • سلیمان علیپور

  سلام من از سال ۹۳ یارانه نگرفتم وقبلش زیر نظر پدرم بودم من بدون اینکه جدا بشم رفتم فرم که ردیف شماره شناسنامه بود پر کردم و از اون به بعد یارانه قطع شد من وهمسرم احتراز هم کردم ولی دریق از یک ریال الان هم یک فرزند ۶ساله دارم که هیچ کدوم یارانه نمیگیریم اگه کسی میتونه کاری بکنه لطفا دریق نکنه چون آدم نیازمند این هستیم ممنون از شما

 • ناشناس

  اسم شما در تاریخ ماندگار خواهد ماند چند ماهه بهسختی داریم زندگی میکنیم

 • ناشناس

  من یارانه می خام گرفتارم گفتید برای جاماندگان واریز میشه اول خرداد401ثبت نام کردم قودادی آقای رییسی هر دارای دارم شما بگی دارو کنم بخدا گرفتارم بادو بچه

 • مرادی

  جزو جامانده ها هستم چندین باراعتراض کردم و همه جاهم رفتم هیچ تاثیری نداشت هیچ مبلغی هم برامن واریزنشده واقعا ظلم درحق من و خانوادم

 • ناشناس

  سلام من از ابتدا تا سال 92دریافت میکردم اما از این سال قطع شده ودر تمام مدت گذشته با پدرم بعنوان سرپرستم واریز می‌شده اما الان ثبت نام کردم و این ماه برایم واریز نشد.تکلیف چیست

 • بنده خدا

  سلام خسته نباشید من گرگیچ هستم یارانه ندارم ازسال ۱۳۹۳یارانه بنده قط شده من آدم بدبخت وفقیرهستم کسی ندارم که کمکم کنه مریضم عمل سر باید هرچی زودتر انجام بدم هزینه ندارم حتی شغلی ازخودندارم خونه ندارم.توخانه مردم زندگی میکنم لطفا یارانه ام درست کنید ممنون میشم

 • بنده خدا

  الان رفتم ثبت نام کردم هیچ یارانه ای نیامده برام پس کی درست میشه مردیم از انتظار

 • ناشناس

  یارانه ما رادراردیبهشت قطع کردند و هیچ خبری نیست به کافی‌نت مراجعه میکنیم سایت مینویسد در حال بررسی است ۴ ماه میگذرد که باید یارانه مان را باید واریز کنند به تلفن گویا زنگ میزنیم میگوید ثبت شد ما نمیدانیم چکار کنیم