کد مطلب: ۶۷۷۳۷۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

زمان واریز یارانه تیر اعلام شد؟/ خبر مهم برای جاماندگان و معترضان یارانه

زمان واریز یارانه تیر اعلام شد؟/ خبر مهم برای جاماندگان و معترضان یارانه

اگرچه هنوز زمان دقیق واریز یارانه تیر اعلام نشده اما انتظار می‌رود یارانه این ماه، مانند دفعات گذشته بیستم ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود. در عین حال، قرار است برای این ماه در لیست پرداختی‌های سازمان هدفمندی یارانه‌ها تغییراتی صورت بگیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به تجارت‌نیوز گفت: در روزهای آینده اخبار جدیدی در خصوص تغییرات لیست یارانه‌بگیران منتشر می‌شود، تغییرات پیشرو مربوط به جاماندگان جدید خواهد بود.

تکلیف جاماندگان و معترضان یارانه چه می‌شود؟

اصطلاح جاماندگان یارانه به شهروندانی اطلاق می‌شود که از زمان پرداخت نخستین مبلغ نقدی در سال ۸۹ تاکنون از دولت یارانه دریافت نکردند. این افراد، در هفته‌های گذشته از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها، درخواست خود را برای دریافت یارانه جدید ثبت کردند. وظیفه رسیدگی و بررسی این درخواست‌ها برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

در مقابل، گروه دیگر از شهروندان با اصطلاح معترضان شناخته می‌شدند. این گروه از شهروندان در فهرست دهک‌بندی درآمدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار داشتند اما نسبت به نگرفتن یارانه معترض بودند.

این گروه از شهروندان نیز از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست خود را ثبت کردند، رسیدگی به این خواسته‌ها نیز برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

براساس صحبت‌های جدید سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، قرار است طی روزهای آینده و تاپیش از فرار رسیدن موعد پرداخت در تیر اطلاعات جدیدی درباره وضعیت این گروه از شهروندان منتشر شود.

این بار از پرداخت مبلغ مناسبتی خبری نیست

هرچند با اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی، پرداخت یارانه‌های مناسبتی به صورت بنیادین تغییر کرد اما در آستانه فرار رسیدن اعیاد قربان و غدیر خم، این پرسش مطرح است که آیا دولت بازهم برای مناسبت‌های پیش رو یارانه مناسبتی پرداخت خواهد کرد.

در این رابطه نیز طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارنه‌ها تاکید کرد: بنا نیست به مانند مناسبت‌های رمضان، نوروز و سالگرد پیروزی انقلاب، این بار به مناسبت اعیاد قربان و غدیر خم به دهک‌های پایین درآمدی، یارانه نقدی پرداخت شود، یارنه‌های جدید به همان سیاقی که در دو ماه گذشته پرداخت شده‌اند، پرداخت خواهد شد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  چرا به فکر مردم نیستید ..من تازه ثبت نام کردم ولی هنوز هیچ خبری نیست ..یک فکری به حال ماهم بکنید تا کی باید صبر کنیم ..7 سال بس نبود

 • ناشناس

  حالا فکر میکنن این ۳۰۰ تومن کجای خرج یه خانواده رو میکیره چی میشه با این ۳۰۰ تومن خرید گوشت مرع یا برنج و روغن تو این تورم سر سام آور تازه یه قدری هم کمتر از ۳۰۰ ریختن بقیه اش چی شده یه فکر اساسی برای این ملت بکنید حالا که نمیتونید بحق
  یارانه درست حسابی به مردم بدید قیمتا رو بیارید پایین

 • قشر ضعیف

  قرار شد دو مرحله واسه تیر و مرداد پرداخت بشه این ماه یه مرحله ریخته شد ماهای دو مرحله ریختنی برای دو ماه ولی امشب یه مرحله ریخته شد پس مرداد رو هم تر تیرماه پرداخت کننین کم بدهکاری و گرفتاری و بدبختی نداریم لطفاً عدالت ماهای قبلو یادتون نره مرحله ماه بعد هم که میشه مرداد پرداخت کنید

 • بیگناهان دهک یازدهم

  چهار تا خونه دارم سه تا ماشینم دارم بهترین زندگی رو واسه بچه هام فراهم …..عشق ست یارانه هم واریز میشه

 • ف

  هر چی بگی هر جا بری کو گوش شنوا من هفت ساله یارانه نگرفتم و جز افراد جامانده بودم الانم که صبت نام کردم یارانه برام واریز نمیشه نمیدونم دیگه باید چی کار کنم تو این وضع گرونی

 • ناشناس

  همه سر کارین من هیچ چیز ندارم ولی هیچ یارانه ای نمیدن ولی نفر میشناسم که ۱۰ تا خونه داره علاوه بر یارانه معیشتی هم میگیره این هست عدالت علی

 • ناشناس

  چرااین ماه رایانه ام کم شده چرا فقط ۲۶۰ تومان برام واریزشد بقیه ش توجیب کی میره

 • محمدرضا اصلانی

  این ماه واریز یارانه نداشتم

 • Ho, rah

  من هیچ ماشینی ندارم فروختم پسرم یک ماشین آردی دارد یا آنه را قطع کردند سه تا ماشین. داری اعتراض دادم این شد عدالت

 • ناشناس

  سلام من ماههای اردیبهشت وخرداد۳۰۰ تومان بود ماه تیر۴۰۰ تومان این ماه برگشت۳۰۰ ت چطور