کد مطلب: ۷۴۷۶۶۵

تصمیم دولت درباره افزایش سن بازنشستگی

تصمیم دولت درباره افزایش سن بازنشستگی

بر اساس گفته بسیاری از مسئولان میانگین سن بازنشستگی باید هر سال افزایش یابد و در غیر این صورت مشکلات زیادی برای بازنشستگان ایجاد می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که دولت هنوز درباره افزایش سن بازنشستگی تصمیمی نگرفته است.
وی اعلام کرد موضوعات مختلفی درباره افزایش سن بازنشستگی مورد نقد و بررسی قرار گرفته، اما با این حال تاکنون دولت تصمیمی اتخاذ نکرده و تصمیم مجلس لازم‌الاجرا خواهد بود.

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از پایان نشست خود با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برحسب دعوت ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، ما امروز به اتفاق همکاران عزیزمان در صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در این کمیسیون حاضر شدیم. این جلسه به منظور بررسی و ارائه گزارش کار در حوزه انرژی نظیر پترو پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها بود.

وی تاکید کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بخش‌ها کارخانجاتی دارد که با تمام توان و به منظور افزایش تولید فعالیت می‌کند، بنابراین امروز ما در زمینه موضوعات مورد اشاره، گزارشی از شرح عملکرد، بیان مشکلات فرارو و تشریک مساعی برای رفع آنها به نمایندگان ارائه کردیم.

مرتضوی بیان کرد: این گزارش در چند بخش ارائه شد؛ همکاران ما در این جلسه درباره حوزه پالایشگاه‌ها، پترو پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، نیروگاه‌ها و تکالیفی که قانون گذار به منظور ایجاد پنل‌های خورشیدی برای خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی مدنظر قرار داده، گزارشی ارائه کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با نزدیکی به ایام بررسی بودجه ۱۴۰۲ و برنامه هفتم توسعه آیا دولت با افزایش سن بازنشستگی موافق است؟ گفت: ایده‌های مختلفی درباره اصلاح ساختارها مطرح است این موضوع به ویژه در کرسی‌های نظریه پردازی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. با این حال تاکنون دولت تصمیمی در این رابطه اتخاذ نکرده و قطعاً هر آن چیزی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شود لازم الاجرا خواهد بود.

وی یادآور شد: البته برخی صاحبنظران مشکلات در زمینه عدم توازن در منابع و مصارف ما را در این حوزه تعریف کرده‌اند که امیدواریم با اصلاح پارامترها بخشی از این مشکلات برطرف شود.

مرتضوی درباره علت عدم برداشت یارانه واریزی به حساب برخی از افراد بیان کرد: این مسئله مربوط به عده کمی از جامعه بوده و این عده از اعتراض کنندگان به عدم پرداخت یارانه بودند، لذا دولت در بازه زمانی این موضوع، دستور داد که این منابع به حساب افراد واریز شود؛ از این رو در این بخش تعداد کثیری شناسایی شدند و استحقاق داشتند و ما مشغول بررسی شرایط مابقی افراد هستیم و در آینده نزدیک این افراد هم تعیین تکلیف خواهد شد.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  وقتی یک قرار داد بسته میشه مگر میشه شرایط اون قرار داد بیست یا سی سال بعد و اونهم یکطرفه تغییر کنه؟ من زن خانه دار ۱۴سال هست به امید مستمری بازنشستگی با وجود فشار اقتصادی و نبودن هیچ بیمه دیگه و هیچ پشتوانه ای به این قرار داد متعهد موندم .حالا چرا باید دولت‌ها بجای اینکه بدهی خودشون رو به صندوقها پرداخت کنند فشار به مردم میارند

 • محمد رضا

  محمدرضا احمدی:
  محمدرضا احمدی:
  بهترین راه کار برای حل مشکلات صندوق‌ ها تا قیامت
  مرحله اول
  ادغام ۱۸ #صندوق_بازنشستگی در یکدیگر و درنهایت سه صندوق باقی بماند بدین شکل که
  یک)#صندوق_تامین_اجتماعی که کلیه #کارگران ذیل آن باشند .
  دو)#صندوق_لشکری کلیه نیروهای #نظامی و #امنیتی و اطلاعاتی در آن عضو باشند
  سه)#صندوق_کشوری که کلیه #کارمندان عضو آن باشند
  مرحله دوم :
  ادغام کلیه بخش درمان ۱۸ صندوق در یکدیگر و ایجاد یک بیمه همگانی سلامت که با قدرت و کیفیت صددرصدی کلیه اعضای صندوق را کاملاً پوشش دهند.
  مرحله سوم:
  طراحی ایجاد یک #سامانه #شفاف ساز و هوشمند جهت اعلام و پرداخت، که به هر سه #صندوق متصل باشد و کلیه #حقوق و دستمزد همه اعضا از مدیر ،کارپرداز، بیمه پرداز و بازنشسته که بتواند در یک ظرف زمانی مشخص ،حقوق شان را پرداخت نماید.
  مرحله چهارم:
  شناسایی تمامی #شرکتها ذیل این #صندوق ها و سپس #سود ده نمودن و درنهایت وارد نمودن در #بورس و تبدیل از#مالکیت به #سهام با ایجاد یک #شرکت_سبد_گردانی سهام تا سرمایه های صندوق‌ها به روز و با سود همراه باشد.
  مرحله پنجم :
  شناسایی کلیه اموال #منقول و #غیر_منقول و فروش آن و تبدیل به ۵۰ درصد #اوراق_قرضه_دولتی و مابقی تبدیل به #سکه و #ارز در یک بانک مانند #بانک رفاه به عنوان پشتوانه تا برای نسل ها بعدی به عنوان یک سرمایه با ارزش ذاتی حفظ شود.
  مرحله ششم:
  مطالبه #بدهی_دولت به #صندوق ها که بالغ بر یک میلیون میلیارد تومان می باشد؟؟؟ و گنجاندن این طلب در #بودجه سالیانه تا مادامیکه بدهی صفر گردد.
  مرحله هفتم :
  ممانعت از هر روش بار تکلیفی توسط #دولت یا #مجلس به #صندوق ها مگر با تامین منابع پایدارش در بودجه سالیانه
  مرحله هشتم:
  ایجاد یک هیات مدیره با مشارکت دایمی نمایندگان کارگری، کارفرمایی، کارمندی و نظامی در تصمیمات کلان و خرد سه صندوق از جمله انتخاب مدیر تا تقنین قوانین …
  صندوق تامین اجتماعی با حضور #دولت کارگران و کارفرمایان
  صندوق کشور با حضور #کارمندان دولت
  صندوق لشکری با حضور #نظامیان و امنیتی ها و دولت
  مرحله نهم
  تصویب و ایجادبسترسریع استخدام دایمی و حذف شرکتهای #پیمانکاری نیروی انسانی و تبدیل وضعیت آنها و حذف #قراردادی و# پیمانی … تبدیل به استخدام رسمی برای کلیه پرسنل #کارخانجات ،#اداره جات، نهادها #شرکتها ،#وزارتخانه ها….
  مرحله دهم
  ایجاد #بانکی از اطلاعات #مدیران در #صندوق ها که بر مبنای #شایستگی و صلاحیت و #فساد ستیزی انتخاب شوند تا بتوانند زیر مجموعه‌های صندوق‌ها را همواره #سود ده نمایند و درنهایت تشویق شوند،در غیر اینصورت حذف و باز خواست شوند.
  مرحله یازدهم:
  این قابلیت و ظرفیت با توجه به موارد بالا در صندوق ها وجود دارد تا #سن_بازنشستگی را #کاهش داد و به ازای هر بازنشسته، دونفر #استخدام شود، تا علاوه بر کاهش #بیکاری میلیونی و هزینه درمان در اثر فشار کاری روی اعضای قدیمی کمک شایانی به صندوق ها خواهد شد

  • ناشناس

   سلام ای طرح وبرنامه خودش کلی اشکال فنی داره اول هیچ شرکتی رسمی افراد ندارد وکار بر اساس شرایط وزمان سود وزیان سنجش می شود فقط ی کار دولت انجام بده شرایط بازار باز وتجارت ازاد وفقط ناظر کاری بودن

  • ناشناس

   بیمه پرداز با علم بر بازنشستگی در سی سال حق بیمه میپردازد و صندوق هم از سر دلسوزی و احسان کسی را بازنشسته نمیکند این پول حاصل سی سال بیمه پردازی ان هم با قراردادهای سه ماهه است پس اگر بیمه خودش تصمیم به بازنشستگی حتی با پنجاه سال بیمه پردازی هم بکند این برای کسانی شامل میشود که از این تاریخ شروع به پرداخت بیمه بکنند که البته اگر بکنند. بهتر است صندوقها محترمانه اعلام ورشکستگی بکنند یکسره بشه کارشون وگرنه با موش دواندن سر بازنشستگی پولدار نخواهند شد.

 • ناشناس

  سایت محترم کم خبرهارا موشکافی کن شما دارید دولتی ها را تشویق میکنید که مردم بیچاره را تنبیه ومجازات بکنن

 • محمد رضا

  محمدرضا احمدی:
  محمدرضا احمدی:
  نقدی بر لایحه #دولت در مورد #افزایش_سن_بازنشستگی
  یک)در شرایطی که در کشور #بیکاری بالای سه میلیون جوان #تحصیلکرده وجود دارد ،چنین عملی اشتباه بزرگ است می توانیم با بازنشستگی باعث ایجاد فرصت شغلی برای چند هزار نفر شویم ؟؟؟
  دو)این قانون مطمئنا برای #مدیران ، #روسا ، #معاونین ،#کارمندان ارشد و…..می باشد که تقریباً اکثرشان بالای چهل میلیون حقوق و مزایا ماهانه دریافت می کنند؟؟؟ وماندن آنها برای دوسال که حقوق به مراتب زیادی تا دوسال دیگر دریافت خواهند کرد و در هنگام بازنشستگی نیز حداکثر سقف پرداختی را خواهند داشت در آینده فشار زیادی به #صندوق می اورند(مصداقش انگلیس🇬🇧) ؟؟
  سه) با رفتن این #نورچشمی ها جا برای رشد و ارتقای دیگر #کارکنان فراهم می شود ؟؟؟؟
  چهار)هزینه های و #دستمزدها این افراد که معادل حقوق و دستمزد ۵ کارمند می باشد !!! که با رفتنشان کاهش #هزینه خواهیم داشت؟؟؟؟
  پنج) ماندن این افراد #سنوات_سنگین از مجموعه های مورد #استخدامشان در دوسال آینده طلب خواهند کرد، که بعد از دوسال بالای یک میلیارد و دویست میلیون تومان خواهد بود؟؟؟؟
  شش)به جای که با #کاهش_سن_بازنشستگی، بیکاران زیادی را #شاغل نمایند(مصداقش #ترکیه) بلکه برعکس حتی بر تعداد آنها می خواهند بیافزایند؟؟؟
  در یک کلام #دولت_عدالت_خوار است تا محور؟؟؟؟؟

 • محمدرضا احمدی

  محمدرضا احمدی:
  چرا #دولت #لایحه_افزایش_سن_بازنشستگی را در بودجه سالیانه آورده است؟؟؟
  یک) دقیقا همین قانون وجود داشته !!که چنانچه کارمند و سازمان هردو موافق باشند!!! می تواند تا دوسال بیشتر در محل مورد درخواست بمانند!!!
  دو) دولت سال گذشته با تحکم و اجبار می‌خواست سن را افزایش بدهد؟؟؟ که با مخالفت #کارمندان ،#کارگران و در نهایت #مجلس این طرح حذف شد!!!
  سه)اینبار این طرح بیشتر برای #کارمندان_ارشد که حقوق های بالای ۴۰ الی ۵۰ میلیونی دارند؟؟ اجرا شود
  افرادیکه در ادارات تبدیل به فسیل شده‌اند!!!
  افرادیکه سر بار هستند !!!و معمولاً با چند خدم و حشم در سازمانها حضور دارند؟؟؟؟
  از طرفی کشور با #بیکاری بالای ۳/۵میلیونی #تحصیلکرده مواجه است و دولت هیچ اقدامی برای #استخدام ندارد؟؟؟ با چه منطقی این افراد را دوسال بیشتر نگه دارند تا هم هزینه سنواتشان و حقوق نهاییشان در دوسال دیگر بار سنگینی به صندوق ها وارد می سازد؟؟؟
  نتیجه گیری و هدف دولت ؟؟؟؟؟
  #دولت مطمئن است این #نورچشمی ها اکثریت در #پست های بی خاصیت شأن باقی خواهند ماند؟؟؟؟
  و سال دیگر با یکسری آمار و تحلیل آبکی سن بازنشستگی کارگران مظلوم را که کمترین مزد (زیر شش میلیونی) و بیشترین خطرات (مرگ و از کارافتادگی)در محیط کاری را دارند افزایش دهند؟؟؟؟
  که بار بریز و بپاش #مدیران_نجومی و #رانتی؟؟؟ و بدهی دولت را جبران نمایند؟؟؟