فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۱۶۷۳۱

نرخ رشد نقدینگی ۹ درصد کاهش یافت/ اعتراضات دلیل اصلی گرانی دلار!

نرخ رشد نقدینگی ۹ درصد کاهش یافت/ اعتراضات دلیل اصلی گرانی دلار!

معاون اجرایی رئیس جمهور علت گرانی دلار و نابسامانی وضعیت اقتصادی را اعتراضات اخیر اعلام کرد. وی معتقد است که مشکلات اقتصادی در دولت قبل باعث شده تا تلاش‌های امروز دولت سیزدهم به نتیجه نرسد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به عوامل مختلفی که در وضعیت اقتصادی امروز کشور اثرگذار است، ادامه داد: یکی از این عوامل اغتشاشات بود، پس از ناامنی‌ها شاهد گرانی دلار بودیم!
‌محسن منصوری، معاون امور اجرایی رئیس جمهور، در شورای اداری استان البرز با بیان اینکه ظرفیت‌های متعدد استان البرز، این استان را به ایران کوچک تبدیل کرده است، اظهار داشت: شایسته نیست که البرز در بسیاری از سرانه‌ها در این وضعیت باشد.

این مقام مسئول در ادامه از تلاش‌های بی‌دریغ مدیران ارشد دولت ازجمله رئیس دولت در راستای رفع مشکلات مردم یاد کرد.

منصوری با بیان اینکه در بحث مسکن یک میلیون و 250 هزار واحد در طرح مسکن ملی آغاز شده است، ادامه داد: در راستای تحقق این طرح و به منظور رفع مشکل مسکن در کشور بسیاری از شهرستان‌ها تخصیص زمین را نیز فراهم کرده‌‌اند.

منصوری تصریح کرد: برخلاف تحریم‌های ظالمانه موفق شده‌ایم که یک میلیون و 200 هزار بشکه نفت به فروش برسانیم، که این آمار حدود 2 تا 6 درصد در ادوار گذشته با رشد همراه بوده است.

وی با بیان اینکه نرخ رشد نقدینگی 9 درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور در دولت قبلی با تورم‌های سنگین مواجه بوده است تلاش‌های امروز سخت به نتیجه می‌رسد؛ در زمان تحویل دولت 84 همت کم داشتیم اما امروز شاهدیم با تلاش‌های صورت گرفته 270 همت پول برای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی البرز مورد بازدید و بررسی قرار گرفته است، گفت: شاهدیم کمربند شمالی که سال‌ها معطل مانده بود اما امروز در حال فعالیت است و تا پایان دولت به بهره‌برداری برداری خواهد رسید.

منصوری با اشاره به عوامل مختلفی که در وضعیت اقتصادی امروز کشور اثرگذار است، ادامه داد: یکی از این عوامل اغتشاشات بود، پس از ناامنی‌ها شاهد گرانی دلار بودیم!

وی با تاکید بر اینکه امروز جنگ همه جانبه است، اضافه کرد: گاها صحنه ای که اتفاق می‌افتد شرایط را دستخوش تغییر می‌کند. مقدمه اتفاق تأملی به تعهدات است، اما تعهد مسؤولان برای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تمام توان و تلاش خود را برای تحقق وعده عای خود بکار خواهیم گرفت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه مصوبات سفر ریاست جمهوری به البرز باید اجرایی شود، تصریح کرد: تاکید داریم این مصوبات با جدیت پیگیری شود و ما نیز به شکل ویژه این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه موضوع مسکن از مسائل مهم دولت سیزدهم است، ادامه داد: در این پروژه باید مشکل نظام طراحی را بررسی کنیم. چالش‌ها مربوط به استان البرز نیست و باید ملی بررسی شود.

منصوری همچنین به اتمام پروژه‌های نیمه تمام سطح کشور تاکید کرد و گفت: باید نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا راه اندازی شود و از تعریف پروژه جدید خودداری کنیم.

وی ادامه داد: استان البرز برای اتمام پروژه‌های خود نیاز به اقدام متفاوت دارد، از این رو خط ویژه مولد سازی برای البرز راه اندازی شود.

معاون رییس جمهور ادامه داد: دستگاه‌های استان اراضی خوبی دارند که توصیه می‌شود این اراضی شناسایی و در طرح مولدسازی به نفع مردم به کار گرفته شود، قرار نیست بیت‌المال محبوس بماند. اگر مولدسازی ویژه دنبال شود اتفاق خوبی خواهد افتاد.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.