فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۶۷۸۳۷

گزارشی از احتمالات بازار سهام در هفته جدید:

بورس هفته بعد چه می‌شود؟

بورس هفته بعد چه می‌شود؟

شاخص بازار سهام در هفته اخیر طبق انتظار پیش رفت و حدود هفت درصد افزایش یافت. اما برای هفته جدید آیا این روند صعودی بورس ادامه خواهد یافت؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، در هفته آینده قرار است گشایش اقتصادی که رئیس جمهور وعده آن را داده به مردم اعلام شود.

حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به جلسه اخیر سران قوا با یکدیگر گفته بود: در جلسه سران قوا، طرحی بحث شد و نظرات بسیار به هم نزدیک بود انشاءالله دوشنبه هفته آینده که ادامه جلسه خواهد بود، این طرح به نتیجه برسد و اگر به نتیجه برسد و اگر مقام معظم رهبری موافقت کند و ما اعلام کنیم، گشایشی از لحاظ اقتصادی در کشور به وجود خواهد آمد و دست دولت مقداری باز می‌شود.

علاوه بر این، احتمالا همزمان با عید غدیر مرحله دوم آزادسازی سهام عدالت و در واقع آزادسازی 30 درصد دوم سهام عدالت به مردم اعلام شود. اما این عیدی دولت برای سهام عدالت حاوی پیام حمایتی از بازار سهام است که البته در دیگر اظهارات مقامات مسئول نیز قابل مشاهده است.

رئیس جمهور 16 مرداد ماه اعلام کرده است: با شرایطی که بورس دارد صندوق‌های ما می‌تواند فعال‌تر بشود. بخش دولتی به تدریج بعد از سرمایه‌گذاری و به ثمر رساندن باید کم کم کنار بروند و صاحب سهام باشند و این برای آینده فعالیت آنها ثمربخش‌تر است. با شرایطی که بورس نشان می‌دهد اوضاع بهتر خواهد شد؛ مردم باید همه چیز را به بورس بسپارند.

از سوی دیگر اخبار مرتبط با عرضه اولیه همچنان ادامه دارد تا سهامداران امیدواری بیشتری نسبت به آینده بورس داشته باشند.

طبق اخبار روزهای اخیر قرار است سهام اوپال پارسیان سنگان تا پایان شهریور یا مهر عرضه اولیه شود. عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس جدی‌تر شده است و علاوه بر این، بر اساس اطلاعیه فرابورس، سه‌شنبه هفته آینده (۲۱ مرداد ماه) عرضه اولیه زملارد انجام خواهد شد.

از سوی دیگر از بازار جهانی علاوه بر افزایش قیمت طلا، قیمت نفت نیز روندی صعودی به خود گرفته است. سیگنال‌هایی که برخی از گروه‌های بورسی را تقویت می‌کند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، پس از اینکه داده‌ها نشان داد میزان ذخایر نفت آمریکا به شدت سقوط کرده است، قیمت‌های نفت به بالاترین سطح ۵ ماهه خود جهش کردند.

از دیگر سیگنال‌های مثبت برای بازار سهام هفته آینده اشاره به دو خبر کاهش آثار کرونا بر تجارت خارجی کشور و تداوم ممنوعیت واردات کالاهای لوکس و غیرضروری است.

همچنین سخنگوی قوه قضائیه گفته است: تا هفته گذشته از 6.8 میلیارد دلار ارزهای صادراتی اعلام شده، 1.2 میلیارد دلار با پیگیری مرجع قضایی بازگشته است.کسانی که حاضر نبودند پول را برگردانند مورد تعقیب قرار گرفتند و برخی بازداشت شدند. به نظر می‌رسد این خبر نیز سیگنال هشداری برای بازار ارز و سیگنال مثبتی برای بورس باشد.

با این حال شاید تنها خبر با سیگنال منفی بازار سهام، ارائه پیش‌نویس جدید قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به سازمان ملل باشد. با این حال با توجه به عدم اثرپذیری بورس از آخرین تحریم که مربوط به تحریم فلزات بود بعید است که این خبر بتواند مانع از اثرگذاری اخبار مثبت بر روند بازار سهام شود.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد با توجه به اخبار مورد اشاره روند رشد شاخص بورس در هفته آینده نسبت به هفته اخیر که حدود هفت درصد افزایش داشت، تسریع شود.

اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس هر شب ساعت 21 را در صفحه پیش‌بینی بورس بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.