کد مطلب: ۶۹۱۰۲۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس فردا / بازار سرمایه در انتظار اخبار جدید برجامی

پیش‌بینی بورس فردا / بازار سرمایه در انتظار اخبار جدید برجامی

شاخص کل بورس امروز در ابتدا به واسطه اخبار برجامی روند صعودی به خود گرفت اما در نیمه مسیر نزولی شد. با این اوصاف بازار فردا چه شکلی به خود می‌گیرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، شاخص کل بورس امروز در ابتدا به واسطه اخبار برجامی روند صعودی به خود گرفت اما در نیمه مسیر نزولی شد.

شاخص کل که در ابتدای معاملات تحت تاثیر معاملات گروه خودرویی و بانکی توانست تا سطح یک میلیون و ۴۷۰ هزار واحدی برسد. اما در پایان نیمه اول بازار با کاهش بیش از ۸۶۸ واحدی همراه شد و به محدوده یک میلیون و ۴۶۶ هزار واحدی رسید.

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: معاملات بورس فردا یک مقدار گیج خواهد بود، یعنی معاملات به طرف خاصی نمی‌رود. بازار سرمایه منتظر اخبار جدیدتر و بهتری از برجام است.

وی ادامه داد: روز جمعه آخر وقت اخبار مثبت برجامی آمد و روی قیمت دلار بسیار تاثیرگذار بود. این اخبار باعث شد که دلار در حدود ۱۵۰۰ تومان ارزان شود. روز شنبه دیدیم که اخبار بیشتر شده و به همین واسطه بازار واکنش نشان داد.

بورس در انتظار برجام

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: گروه‌های خودرویی و بانکی پرچمدار بازار در موقعیت‌های برجامی هستند و در این دو روز باعث رشد شاخص شدند.

الیاس کردی با اشاره به ارزش معاملات بازار گفت: ارزش معاملات روز شنبه چندان بالا نبود اما بورس مثبت بود یعنی معامله خاصی انجام نمی‌شد. به روز یکشنبه رسیدیم دیدیم سکوت خبری است و قیمت دلار کمی تغییر کرد و به نوعی امروز بازار منتظر اخبار بیشتر از برجام بود.

وی در ادامه تشریح کرد: امروز حدود ۶۵ درصد بازار سرمایه منفی بود و خروج پول داشتیم. ارزش معاملات نیز به طور ناچیزی افزایش یافت. از ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه خبر خاصی از برجام اتفاق نیفتاده و بازارهای سرمایه‌گذاری در انتظار اخبار جدیدتری هستند.

الیاس کردی در توصیه به سهامداران گفت: توصیه بنده به معامله‌گران این است که روی فکت و واقعیت تردید کنند نه اخباری که دوست دارند بشوند. سهامداران اگر فکر می‌کنند توافق می‌شود بخشی از سرمایه را به صرف این استراتژدی کنند و بخش دیگر سرمایه خود را روی طرف دوم سرمایه‌گذاری کنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  این که نشد بازار سرمایه.
  هر روز باید خبر خوبی باشه تا بازار سبز بشه.

 • هوشنگ

  زمان سرمایه گذاری در بورس فراهم است

 • ناشناس

  مگر رییسی نگفته بود اقتصاد مون از جمله بورس به برجام ربطی نخواهد داشت

 • ناشناس

  مگر رییسی نگفته بود اقتصاد مون از جمله بورس به برجام ربطی نخواهد داشت