کد مطلب: ۸۹۰۲۳۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

تحلیل تکنیکال سهام کرمان آبان ۱۴۰۲ / حبس قیمت میان ۲ محدوده کلیدی

تحلیل تکنیکال سهام کرمان آبان 1402 / حبس قیمت میان ۲ محدوده کلیدی

قیمت سهام «کرمان» در میان دو محدوده کلیدی قرار گرفته است. شکست سقف این محدوه اگر همراه با افزایش حجم معاملات همراه شود، می‌‌توان به آینده این نماد امیدوار بود. با دنبال کردن رد پای خریداران می‌توان نقشه راه احتمالی قیمت سهام وساخت را تهیه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت توسعه و عمران استان کرمان با نماد «کرمان» در بازار اول فرابورس قابل معامله است. سهام این شرکت با ارزش بازاری بالغ بر پنج هزار و 348 میلیارد تومان در گروه انبوه‌سازی قرار دارد.

آنالیز تابلوی معاملات «کرمان» نشان می‌دهد رفتار قیمت این سهم با وقفه کوتاهی در جهت تحرکات مشکوک حقوقی‌های سهم صورت می‌پذیرد. از این رو هر زمانی که حقوقی شروع به خرید‌های سنگین کرده، کمی بعد، سهم از سویینگ‌های کف ساخته‌شده در نمودار خود، بازدهی‌ خوبی نصیب سهامداران کرده است. بنابراین برای تشخیص اعتبار موج صعودی، بررسی رفتار حقوقی‌های سهم اهمیت بالایی دارد.

تحلیل تکنیکال شاخص انبوه سازی

روند صعودی بازار سهام از آبان‌ماه سال گذشته استارت خورد. نماد‌های صنعت انبوه‌سازی نیز از این روند مستثنی نبودند. رالی صعودی بازار تا میانه اردیبهشت‌ماه ادامه داشت. در حال حاضر شاخص گروه انبوه‌سازی پس از 23 هفته اصلاح، روزنه‌هایی از امید به تغییر روند را در نمودار خود نشان داده است.

آنالیز تکنیکال نمودار شاخص گروه انبوه‌سازی، در بعد هفتگی نشان می‌دهد روند غالب سهم همچنان صعودی است. با وجود اینکه رالی قبلی شاخص، در عبور از سقف تاریخی آن در محدوده 21 هزار و 268 واحد، ناتوان بود اما از تمام سویینگ‌های سقف تاییدشده ریزش سال 99 عبور کرد.

این نماگر در کندل روز ابتدایی آبان توانست از محدوده مقاومتی 14 هزار و 649 تا 14 هزار و 828 واحد که در تصویر زیر با باکس قرمزرنگ مشخص شده است، عبور کند. این محدوده آخرین سقف تاییدشده روند اصلاحی است. در واقع شاخص با عبور از آن نشانه‌ای بسیار مهم از تغییر رفتار خود را صادر می‌کند.

]]]

عبور نماگر گروه انبوه‌سازان از این محدوده اما نیاز به تثبیت داشت که تا این لحظه حاصل نشده است. حتی بازگشت شاخص به زیر این محدوده که در کندل روز جاری اتفاق افتاد، ریسک کاهش ارتفاع شاخص حداقل تا محدوده 13 هزار و 905 واحد را فراهم می‌کند.

نمودار نماگر انبوه‌سازان در تایم‌فریم هفتگی نشان از آن دارد که این شاخص به خوبی فرکانس چنگال اندروز استفاده شده را پذیرفته است. نحوه رفتار شاخص با خطوط چنگال اندروز این مهم را می‌رساند. بازگشت و تثبیت این شاخص بالاتر از خط میانی، در راستای دستیابی آن به موازی بالایی چنگال ضروری است. در حال حاضر، همان‌طور که در تایم‌فریم روزانه بررسی شد، عبور قیمت از محدوده یادشده، هر دو شرط سناریوی صعودی یعنی نشانه تغییر رفتار و قرارگیری بالاتر از خط میانی ترسیم شده را محقق می‌سازد.

7777

تحلیل تکنیکال سهام کرمان

در تاریخ هفتم آبان سال جاری نیز به رسم سنتی که گویا از سال گذشته در جریان معاملات سهام شرکت توسعه و عمران استان کرمان پایه‌گذاری شده است، چرخش روند صورت گرفت. سال گذشته دقیقا در این مقطع، روند نزولی فرسایشی این سهم، به پایان رسید و رالی صعودی استارت خورد. 

آنالیز تکنیکال سهام کرمان نشان می‌دهد روند نزولی این نماد بر اساس موج شماری، پنج موج نزولی را طی کرده است. عبور قیمت از خط p0-4 چشم‌انداز مثبتی از آینده «کرمان» ترسیم می‌کند.

kerman

با این حال مادامی که قیمت، محدوده مقاومتی 135 تا 137 تومان همراه با افزایش حجم معاملات به سمت بالا نشکند، نمی‌توان از صعودی بودن روند اطمیمنان حاصل کرد. 

در صورت عبور موفق قیمت از این محدوده، تارگت سقف قبلی در سطح 210 تومان و پس از آن محدوده 290 تومانی که هم‌تراز با سطح 127 درصد فیبوناچی ترسیم شده بر موج صعودی قبلی است، تارگت‌های پیش روی سهامداران «کرمان » خواهد بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر