خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۰۶۳۸۹

ثبت‌نام در سجام از ۴۶ میلیون نفر عبور کرد

ثبت‌نام در سجام از 46 میلیون نفر عبور کرد

ثبت نام سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» درششمین سال‌روز راه‌اندازی این سامانه از رقم ۴۶ میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، از ابتدای سال تا روز ۲۹ فروردین ماه جاری، ۹۰ هزار و ۶۰۰ نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا تعداد کل اعضای حاضر در این سامانه ملی به عدد ۴۶ میلیون و ۱۵ هزار نفر برسد.

سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا به اختصار «سجام» در روز ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رونمایی شد. هدف از راه‌اندازی این سامانه، شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران بود که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» فقط یک بار برای همیشه در این سامانه اطلاعات خود را ثبت می‌کنند و پس از احراز هویت حضوری و یا غیرحضوری می‌توانند از سرویس‌های الکترونیک و متنوع درگاه یکپارچه ذینفعان استفاده کنند.

دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، پیگیری سهام عدالت متوفی، حضور در مجامع به صورت الکترونیک، شرکت در پذیره‌نویسی الکترونیکی حق‌تقدم، مشاهده و گزارش دارایی، گزارش سودهای پرداخت شده و دریافت گواهی سهام از مهمترین مزیت‌های ثبت‌نام در سامانه سجام است.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت‌نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

بر اساس جدیدترین آمارهای سپرده‌گذاری مرکزی، در زمستان سال ۱۴۰۲ تعداد ۷۹۵ هزار نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا شاهد رشد ۹۵ درصدی تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به پاییز سال گذشته باشیم.

در مجموع ۲ میلیون و ۴۵۸ هزار نفر در سال گذشته در سامانه سجام ثبت نام کردند تا بتوانند از خدمات متنوع سپرده‌گذاری مرکزی استفاده کنند.

 

منبع : سنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.