کد مطلب: ۷۰۶۹۹۴

وام بدون کارمزد به‌زودی در ۲ صندوق قرض‌الحسنه

وام بدون کارمزد به‌زودی در ۲ صندوق قرض‌الحسنه

وام بدون کارمزد به‌زودی در دو صندوق قرض‌الحسنه به متقاضیان وام خرد ارائه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ،‌ طبق وعده وزیر اقتصاد می‌توانیم تا یک یا دو ماه آینده منتظر وام بدون کارمز باشیم.

به نقل از تسنیم، وزیر اقتصاد گفت: برای اولین بار ظرف یکی دو ماه آینده با هماهنگی که بین دو بانک قرض‌الحسنه صورت گرفته است، برای وام‌های خرد قرض‌الحسنه ۱۰میلیون تومانی و کمتر از آن، کارمزد ۴درصد را به صفر خواهیم رساند تا برای اولین بار مردم بدون کارمزد وام بگیرند.

احسان خاندوزی ضمن بیان این مطلب که با توجه به قدمت و فراگیری خوب قرض‌الحسنه به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های خوب تامین مالی کشور، وظیفه ما در دولت تشویق و تسهیل عملکرد این حوزه می‌باشد، افزود: نباید شرایط به سمتی برود که با موانع و چالش‌های متعدد این حوزه روبه‌رو بشوند.

خاندوزی تصریح کرد: با توجه به رویکرد دولت در صنعت تحول، ما هم با افزایش سهم صندوق‌های قرض‌الحسنه و بانک‌های قرض‌الحسنه در تامین مالی خرد مردم نه تنها موافق هستیم بلکه دستوراتی را در مدنظر داریم که اجرای آن‌ها در سال جاری شروع شده است.

وی افزود: در این راستا و در گام اول دو برابر شدن سرمایه بانک‌های قرض‌الحسنه در سال جاری رخ داد و همچنین دستورالعمل ساماندهی صندوق‌های قرض‌الحسنه در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.

کارمزد وام خرد صفر می‌شود

این مقام مسئول با اعلام این خبر که برای اولین بار دستگاه‌های دولتی و اجرایی مجاب شدند حساب‌های پرداخت حقوق کارکنان خودشان را در بخش شبکه قرض‌الحسنه کشور متمرکز بکنند، تصریح کرد: این اجازه به افزایش رسوب و قدرت وام‌دهی بانک‌های قرض‌الحسنه در کشور کمک شایانی می‌کند.

احسان خاندوزی گفت: برای اولین بار ظرف یکی دو ماه آینده با هماهنگی که بین دو بانک قرض‌الحسنه صورت گرفته است، برای وام‌های خرد قرض‌الحسنه ۱۰میلیون تومانی و کمتر از آن، کارمزد ۴درصد را به صفر خواهیم رساند تا برای اولین بار مردم بدون کارمزد وام بگیرند.

خاندوزی تصریح کرد: مجموعه این اقدامات در کنار تلاش‌هایی که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد؛ به این امر کمک خواهد کرد تا سال ۱۴۰۱ به جهت افزایش سهم شبکه تامین مالی قرض‌الحسنه شاهد یک جهش نسبت به گذشته باشیم.

وی در ادامه گفت: علیرغم سقف دو درصدی افزایش ترازنامه بانک‌های کشور، بانک مرکزی با نگاه حمایتی سقف بانک‌های قرض‌الحسنه را ۵درصد یعنی ۲٫۵ برابر بیشتر از سایر بانک‌ها مقرر کرده است که این امکان را می‌دهد بانک‌ها و صندوق‌های قرض‌الحسنه غیربانکی کشور امسال با موانع کمتر و سرعت بیشتر به فعالیت تامین مالی که مورد نیاز و خواست مردم می‌باشد در شرایط تورمی و فشار اقتصادی که خانوارها با آن مواجه هستند عمل بکنند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    فقط دروغ میزنین پول نفت ملت کجاخرج میشه

  • ناشناس

    فقط دروغ میزنین پول نفت ملت کجاخرج میشه

  • ناشناس

    فقط دروغ پشت دروغ