فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۹۲۶۰۷

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تمدید شد

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تمدید شد

بانک مرکزی اعلام کرد مهلت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان شهریور ۱۴۰۲ تمدید شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مهلت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان شهریور ۱۴۰۲ تمدید شد.

بانک مرکزی اعلام کرد که مهلت اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای خطاب به بانک‌های عامل اعلام کرد: حسب تصمیمات اتخاذ شده در این بانک مقرر شد به منظور حمایت از مستأجرین و در راستای اجرای مصوبه سوم خردادماه ۱۴۰۱ شورای پول و اعتبار، اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده(۴) قانون جهش تولید مسکن در قالب سقف کلی مصوب شورای پول و اعتبار (۴۰۰ هزار میلیارد ریال) و سهمیه‌های ابلاغی به بانک‌های عامل تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ تداوم یابد.

براساس این گزارش ۲۰ بانک به عنوان بانک‌های عامل نسبت به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن اقدام می‌کنند و در سال گذشته از تاریخ ۶ تیر (زمان ارسال دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی و ابلاغ به بانک‌ها) تا ۱۴ اسفندماه در قبال تسهیلات ودیعه مسکن ۲۴۸ هزار و ۸۲۴ پرونده تشکیل شد که از این تعداد ۲۱۷ هزار ۵۷۷ نفر به میزان ۱۲ همت تسهیلات دریافت کردند.

یادآور می‌شود متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن باید با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی به آدرس ثبت نام کرده تا پس از تایید احراز شرایط و معرفی به بانک نسبت به تکمیل مدارک اقدام کنند.

سقف تسهیلات ودیعه مسکن برای مشمولان در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، کلان شهرها ۷۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها نیز ۴۰ میلیون تومان است.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.