خبر فوری:

خبر مهم:

کد مطلب: ۷۲۶۷۸۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس امروز / چه زمانی سود سهام عدالت واریز می‌شود؟

پیش‌بینی بورس امروز / چه زمانی سود سهام عدالت واریز می‌شود؟

شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت افت کمتر از یک درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شاخص کل بورس تهران در آخرین روز کاری هفته گذشته معادل یک میلیون و 414 هزار واحدی بود و این هفته به سطح یک میلیون و 413 هزار واحدی رسید و رشد در حدود 0.06 درصدی را ثبت کرد.

از سوی دیگر شاخص هم‌وزن نیز توانست روند صعودی خوبی را پشت سر بگذارد و با افزایش 0.98 درصدی در تراز 401 هزار واحدی قرار گرفت. شاخص فرابورس نیز رشد بیش از 0.35 درصدی را ثبت کرد و محدوده 18 هزار و 478 واحدی‌ ایستاد.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی می‌شود.

بورس کالای ایران از پذیرش ۵ کالا و محصول متعلق به ۵ شرکت و همینطور ۳ قطعه زمین در بازار اصلی و فرعی بورس کالا خبر داد. با پذیرش‌های جدید، عرضه‌های جدید در این بازار کالایی در راه است.(کالاخبر)

این پذیریش‌ها در وهله اول اقتصاد کشور را به شفافیت می‌رساند و پس از آن نقدینگی جدید وارد تالار شیشه‌ای می‌شود.

به گفته اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال قبل،‌ امسال در دو نوبت پرداخت می‌شود که مرحله اول تا آخر آذرماه امسال واریز خواهد شد.(فارس)

واریز سود سهام عدالت می‌تواند اعتماد سهامداران را نسبت به بازار سهام افزایش دهد.

افزایش شفافیت اقتصادی به واسطه بورس

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، از صدور بالغ بر ۸۰ هزار صورتحساب الکترونیکی توسط شرکت‌های بورسی و فرابورسی خبر داد.(سازمان امورمالیاتی)

کارشناسان عقیده دارند که صورتحساب الکترونیکی می‌تواند شفافیت اقتصاد کشور را افزایش دهد.

شرکت کرمان موتور ۲۸ آبان ماه جاری سه خودروی تولیدی خود را وارد بورس کالا می‌کند. این شرکت در نظر دارد ۱۰۰ دستگاه خودرو کی ام سی T ۸و ۱۰۰ دستگاه خودرو جک S ۵ و ۱۰۰ دستگاه خودرو جک J ۴ خود را در بازار سرمایه عرضه کند.(کالاخبر)

افزایش عرضه خودرو در بازار سرمایه، در وهله نخست بازار خودرو را به ثبات می‌رساند و پس از نقدینگی جدید وارد بازار سهام می‌کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.