کد مطلب: ۷۳۱۲۴۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی بورس امروز / سود کلان خودروسازان از عرضه در بورس کالا

پیش بینی بورس امروز / سود کلان خودروسازان از عرضه در بورس کالا

بورس تهران روز گذشته نوسانی اندک داشت و 0.15 درصد افزایش یافت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شاخص کل بورس در پایان معاملات روز گذشته به میزان 2 هزار و 145 واحد افزایش یافت و در ارتفاع یک میلیون و 408 هزار و 348 واحد ایستاد.

از سوی دیگر شاخص کل هم‌وزن نیز در حرکتی همسو با نماگر اصلی تالار شیشه‌ای توانست گامی 0.26 درصدی معادل هزار و 76 واحدی در جهت رشد بردارد و به محدوده 409 هزار و 684 واحدی برسد.

این روزها شاخص کل هم‌وزن با نزدیک شدن به مقاومت 410 هزار واحدی خود آهسته‌تر از هفته‌های میانی آبان حرکت می‌کند. پیش‌بینی می‌شود امروز و تا پایان هفته روند متعادل شاخص هم‌وزن حفظ شود و در هفته آتی برای شکستن مقاومت‌های پیش رو گام بردارد.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز عملکردی نوسانی و رو به تعادل از خود نشان دهد.

تغییر ساختاری در دارا یکم و پالایش یکم

به گفته سرپرست مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس، با مصوبه هیات وزیران در خصوص تغییر ساختاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارا یکم و پالایشی یکم و با تصویب اساسنامه و امیدنامه جدید آنها، این صندوق‌ها تبدیل به صندوق بخشی خواهد شد. (سنا)

تلاش در جهت افزایش پویایی جریان معاملات دو صندوق پالایش و دارا یکم با تعیین بازارگردان برای صندوق ETF پالایش آغاز شد. این اقدام چند روزی جو حاکم بر معاملات آن را مثبت کرد اما به نظر می‌رسد اقدامات بنیادی نظیر حذف تعرفه‌های صادراتی در صنعت فراورده‌های نفتی کمک بیشتری به نما‌دهای این گروه و سپس طبیعتا صندوق پالایش یکم خواهد کرد.

سود ۶۵۰ میلیارد تومانی خودروسازان با عرضه محصولات در بورس کالا

قائم مقام بورس کالای ایران گفت: تاکنون از طریق بیش از ۴۰۰۰ خودرویی که در بورس کالا به فروش رفته بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان به خودروسازان منفعت رسیده است! (کالاخبر)

در گذشته بارها ذکر شده که با وضعیت فعلی بازار یعنی اختلاف شدید نرخ کارخانه و نرخ بازار، رانت بزرگی بوجود می‌آید که صرفا دلالان بازار خودرو از آن منتفع می‌شوند. اکنون با حرکت به سمت عرضه خودرو در بورس کالا این اختلاف قیمت در وهله اول حذف شده و سپس به جیب تولیدکننده و نتیجتا سهامدار جریان می‌یابد.

افزایش نرخ دلار نیما در روز گذشته

در نتیجه جدال عرضه و تقاضا برای دلار نیما، نرخ این ارز افزایش یافت و به محدوده 28 هزار و 500 تومان رسید.

قیمت‌گذاری محصولات صنایع بر اساس دلار نیماست و از این جهت این نرخ ارز برای اهالی بازار سرمایه اهمیت ویژه‌ای دارد. افزایش قیمت دلار نیما به شکل مستقیم تاثیر مثبتی بر قیمت سهام خواهد گذاشت.

خبرهای بیشتر درباره بورس را اینجا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • محمدرضا محمدی

    چرامسولین بورس بفکر سرمایه های ازدست رفته ما دراین چندین ساله نیستند ماهرچه سرمایه داشتیم ازدست رفت لطفاپاسخ دهید

  • محمدرضا محمدی

    سود راخودروییها می کنند ما سهام داران خرد وحقیقی که دراین چندین ساله سرمایه خودرا ازدست دادهایم چه کارکنیم تکلیف ما مالباختگان دربازاربورس چیست