کد مطلب: ۸۸۲۴۷۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تحلیل تکنیکال سهام پکویر مهر ۱۴۰۲ / رالی تند و تیز کویرتایر تکرار می‌شود؟

تحلیل تکنیکال سهام پکویر مهر 1402 / رالی تند و تیز کویرتایر تکرار می‌شود؟

تحلیل تکنیکال سهام پکویر نشان از شکل گرفتن پترن پرچم در چارت قیمت این نماد دارد. رالی صعودی قیمت شرکت کویرتایر در سال گذشته، منجر به رشد 141 درصدی این سهم، طی تنها 34 روز معاملاتی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، هفته گذشته اعلام شد که مجوز افزایش 20 درصدی قیمت تایرهای رادیال، صادر شده و تولیدکنندگان می‌توانند این افزایش قیمت را در محصولات خود اعمال کنند. به همین بهانه، تجارت نیوز در سلسه‌ گزارش‌هایی عملکرد شرکت‌های تایرساز و وضعیت آنها در بازار سهام را بررسی کرد. بر همین اساس امروز هم تحلیل تکنیکال سهام پکویر بررسی شده است.

شرکت کویرتایر با نماد «پکویر» در بازار اول بورس قابل معامله است. سهام این شرکت با ارزش بازاری بالغ بر چهار هزار و 453 میلیارد تومان در گروه محصولات لاستیک و پلاستیک قرار دارد.

آنالیز تابلوی معاملات «پکویر» نشان می‌دهد، رفتار قیمت این سهم با وقفه کوتاهی در جهت تحرکات مشکوک حقوقی‌های سهم صورت می‌پذیرد. از این رو هر زمانی که حقوقی شروع به خرید‌های سنگین کرده، کمی بعد، سهم از سویینگ‌های کف ساخته‌شده در نمودار خود، بازدهی‌ خوبی نصیب سهامداران کرده است. بنابراین برای تشخیص اعتبار موج صعودی، بررسی رفتار حقوقی‌های سهم اهمیت بالایی دارد.

تحلیل تکنیکال شاخص لاستیک و پلاستیک

روند صعودی بازار سهام از آبان‌ماه سال گذشته استارت خورد. نماد‌های صنعت لاستیک و پلاستیک نیز از این روند مستثنی نبودند. روند صعودی تا میانه اردیبهشت‌ماه ادامه داشت و دو روند اصلاحی کوچکتر را در دل خود جای داده بود. با این حال در تحلیل تکنیکال چارت شاخص این صنعت از اندازه موج نزولی پیش از استارت روند نزولی استفاده شده است. علت این امر تشابه اندازه اصلاح چارت از میانه اردیبهشت تا کنون به اندازه آخرین موج نزولی پیش از آغاز روند صعودی است.

با ترسیم یک چنگال پولبک، می‌توان نقاط پرپتانسیل احتمالی بازگشت را حدس زد. ترسیم یک اسلایدینگ پارالل در کنار خط میانی چنگال پولبک اما نشان می‌دهد که شاخص لاستیک این خط را به سمت پایین شکسته است.

1234

این مهم، چشم‌انداز صعودی را برای صنعت لاستیک و پلاستیک اندکی کمرنگ می‌کند. در حال حاضر این شاخص بین دو محدوده مستطیل‌شکل قرار گرفته است. روند خنثی شاخص این گروه تا زمانی که یکی از این دو محدوده به سمت بالا یا پایین شکسته شود، ادامه خواهد یافت. از این رو ضروری است که رفتار قیمت را هنگامی که شاخص در محدوده یکی از این باکس قرار گرفت به دقت زیر نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال سهام پکویر

دومین موج جنبشی روند صعودی پکویر، با شروع اسفند سال گذشته آغاز شد. این موج صعودی طی تنها 34 روز معاملاتی، بازدهی 141 درصدی را برای سهامداران شرکت کویر تایر به ارمغان آورد. از آن پس، روند قیمتی سهام پکویر در یک فشردگی حبس شده است. این فشردگی در کنار رشد انفجاری این سهم، الگوی پرچم را در نمودار قیمت پکویر به وجود آورده است.

Screenshot 200

رسم یک چنگال اندروز به سبک pbml (که عبارت است از چنگال نزولی در یک روند صعودی که در مقام قیاس ری‌-اکشن‌های روند استفاده می‌شود) می‌تواند نقشه راه تعقیب و گریز قیمت را به سهامداران دهد.

برخوردهای قیمت با خط میانی و تکریم قیمت به آن نشان می‌دهد فرکانس این ابزار توسط چارت به خوبی پذیرفته شده است. از این رو می‌توان ادعا کرد مادامی که قیمت بالاتر از خط میانی قرار دارد، سناریوی محتمل‌تر شکست فشردگی از سمت بالا و آغاز لگ بعدی روند صعودی است.

همچنین توجه به دو محدوده استاتیک که قیمت را محدود کرده‌اند کمک بیشتری به بهینه ساختن ورود معامله‌گران و سهامداران به سهام پکویر خواهد کرد. همچنین به نظر می‌رسد کانال داینامیک ترسیم شده، با دقت بالاتری رفتار قیمت این نماد را شناسایایی کرده است. شکست کف 578 تا 597 تومانی و تثبیت قیمت، طی سه کندل روزانه باعث خواهد شد سناریو صعودی به کلی از ذهن سهامداران کویر تایر خط بخورد.

در صورت شکست فشردگی از سمت بالا، حداقلی‌ترین تارگت، قیمت 916 تومانی که برابر با تراز 127 درصدی موج صعودی قبلیست، خواهد بود. تارگت بعدی نیز سطح هزار و 239 خواهد بود.

سلب مسئولیت: کلیه مطالب درج شده در این سایت جنبه تحقیقاتی، علمی و خبری دارد و برای فعالیت مستقیم در هیچ بازاری توصیه نمی‌شود.

گزارش‌های بیشتر تحلیل بازار را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر