کد مطلب: ۸۸۴۴۴۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تحلیل تکنیکال سهام ثتران آبان ۱۴۰۲ / آینده مبهم سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران

تحلیل تکنیکال سهام ثتران آبان 1402 / آینده مبهم سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران

در جریان رالی صعودی بازار سهام ارزش سهام شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران، 297 درصد بازدهی برای سهامداران خود به ارمغان آورد. در حال حاضر اما اصلاح آغاز شده از اردیبهشت سال جاری باعث شده تا این سهم در یک روند رنج قرار گیرد. با این وجود سرنوشت قیمت سهام ثتران چه خواهد شد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت سرمایه‌گذرای مسکن تهران با نماد «ثتران» در بازار دوم فرابورس قابل معامله است. سهام این شرکت با ارزش بازاری بالغ بر هزار و 391 میلیارد تومان در گروه محصولات لاستیک و پلاستیک قرار دارد.

آنالیز تابلوی معاملات «ثتران» نشان می‌دهد، رفتار قیمت این سهم با وقفه کوتاهی در جهت تحرکات مشکوک حقوقی‌های سهم صورت می‌پذیرد. از این رو هر زمانی که حقوقی شروع به خرید‌های سنگین کرده، کمی بعد، سهم از سویینگ‌های کف ساخته‌شده در نمودار خود، بازدهی‌ خوبی نصیب سهامداران کرده است. بنابراین برای تشخیص اعتبار موج صعودی، بررسی رفتار حقوقی‌های سهم اهمیت بالایی دارد.

تحلیل تکنیکال شاخص انبوه سازی

روند صعودی بازار سهام از آبان‌ماه سال گذشته استارت خورد. نماد‌های صنعت انبوه سازی نیز از این روند مستثنی نبودند. رالی صعودی بازار تا میانه اردیبهشت‌ماه ادامه داشت. در حال حاضر شاخص گروه انبوه‌سازی پس از 23 هفته اصلاح، روزنه‌هایی از امید به تغییر روند را در نمودار خود نشان داده است.

آنالیز تکنیکال نمودار شاخص گروه انبوه‌سازی، در بعد هفتگی نشان می‌دهد روند غالب سهم همچنان صعودی است. با وجود اینکه رالی قبلی شاخص، در عبور از سقف تاریخی آن در محدوده 21 هزار و 268 واحد، ناتوان بود اما از تمام سویینگ‌های سقف تاییدشده ریزش سال 99 عبور کرد.

این نماگر در کندل روز ابتدایی آبان توانست از محدوده مقاومتی 14 هزار و 649 تا 14 هزار و 828 واحد که در تصویر زیر با باکس قرمزرنگ مشخص شده است، عبور کند. این محدوده آخرین سقف تاییدشده روند اصلاحی است. در واقع شاخص با عبور از آن نشانه‌ای بسیار مهم از تغییر رفتار خود را صادر می‌کند.

Screenshot 206

عبور نماگر گروه انبوه‌سازان از این محدوده اما نیاز به تثبیت داشت که تا این لحظه حاصل نشده است. حتی بازگشت شاخص به زیر این محدوده، که در کندل روز جاری اتفاق افتاد، ریسک کاهش ارتفاع شاخص حداقل تا محدوده 13 هزار و 905 واحد را فراهم می‌کند.

نمودار نماگر انبوه سازان در تایم‌فریم هفتگی نشان از آن دارد که این شاخص به خوبی فرکانس چنگال اندروز استفاده شده را پذیرفته است. نحوه رفتار شاخص با خطوط چنگال اندروز این مهم را می‌رساند. بازگشت و تثبیت این شاخص بالاتر از خط میانی، در راستای دستیابی آن به موازی بالایی چنگال ضروری است. در حال حاضر، همان‌طور که در تایم‌فریم روزانه بررسی شد، عبور قیمت از محدوده یادشده، هر دو شرط سناریوی صعودی یعنی نشانه تغییر رفتار و قرارگیری بالاتر از خط میانی ترسیم شده را محقق می‌سازد.

Screenshot 207

تحلیل تکنیکال سهام ثتران

اصلاح قیمتی اخیر سهام ثتران از اندازه اصلاح‌های قبلی فراتر رفته است. از این رو برای استفاده از ابزار نمی‌توان از امواج اصلاحی این نماد استفاده کرد. چنگال اندروز ترسیم شده در نمودار قیمت سهام ثتران نشان می‌دهد قیمت در حال حاضر بالاتر از خط میانی قرار گرفته است. سپریشن مناسب (نسبت به اسلایدینگ پارالل ترسیم شده) همچنین برخورد‌های قیمت با موازی بالایی چنگال و تخلیه انرژی آن، همگی نشان از پذیرفته شدن فرکانس این چنگال توسط قیمت دارند.

setran

از دید استاتیک، قیمت بین دو محدوده رنج قرار گرفته است. سقف بالایی محدوده رنج در سطح قیمتی 829 تا 851 تومان قرار دارد. با شکست این محدوده، راه قیمت سهام ثتران برای دستیابی به هدف‌های بالاتر از جمله MLH بالایی چنگال اندروز، هموار می‌شود.

سلب مسئولیت: کلیه مطالب درج شده در این سایت جنبه تحقیقاتی، علمی و خبری دارد و برای فعالیت مستقیم در هیچ بازاری توصیه نمی‌شود.

گزارش‌های بیشتر تحلیل بازار را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر