کد مطلب: ۸۸۹۳۵۳

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

پایان بورس امروز ۱۶ آبان ۱۴۰۲ / نمایش قدرتمند حقیقی‌ها در بازار سهام

پایان بورس امروز 16 آبان 1402 / نمایش قدرتمند حقیقی‌ها در بازار سهام

بازار سهام امروز صحنه نمایش قدرتمند حقیقی‌ها بود؛ به‌نحوی که نه تنها این بازیگران موثر، تراز پول حقیقی در بازار را مثبت کردند بلکه رکورد دو ماهه ارزش معاملات خرد را هم شکستند. به این ترتیب، شاخص کل بورس امروز بیش از 21 هزار پله بالا رفت و شاخص هم‌وزن نیز رشد بیش از 11 هزار واحدی داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بورس تهران امروز شاهد تحرکات حقیقی‌ها بود. تراز پول حقیقی در بازار مثبت شد و ارزش معاملات خرد نیز رکود دو ماهه را زد. در همین حال سهم حقیقی‌ها از خرید سهام و صندوق‌های سهامی بیش از 81 درصد بود. البته باید در نظر داشت که سهم حقیقی‌ها در سمت فروش هم بالا بود و به 77 درصد رسید.

به این ترتیب، نمایش حقیقی‌ها در بازار سهام امروز تکمیل شد تا این گروه از بازیگران، صحنه‌گردان اصلی بازار سهام باشند. گفتنی است امروز 84 درصد از نمادهای بازار مثبت بودند و 65 نماد در محدوده بالاتر از 5 درصد نوسان کردند.

پایان بورس امروز 16 آبان 1402

عملکرد شاخص‌‌ها

شاخص کل بورس تهران امروز با رشد 21 هزار و 823 واحدی، معادل 1.07 درصد بالا رفت و در ارتفاع دو میلیون و 52 هزار و 695 واحد ایستاد. شاخص هم‌وزن نیز امروز 11 هزار و 353 واحد بالا رفت و با رشد 1.66 درصدی به سطح 696 هزار و 188 واحدی رسید.

در این میان، شاخص کل فرابورس هم افزایشی بود و با 265 پله رشد، در ارتفاع 24 هزار و 986 واحد قرار گرفت تا آماده ورود به سطح 25 هزار واحدی شود. به این ترتیب، وضعیت سهام کوچک و متوسط بازار سهام نیز امروز مانند شاخص‌سازها خوب بود و عموما در محدوده مثبت معامله‌شدند.

نمادهای موثر

امروز فلزی‌ها نقش مهمی در رشد شاخص کل ایفا کردند به‌نحوی که دو نماد شاخص فولاد و فملی، هر کدام به تنهایی نماگر بازار را بیش از 1000 واحد بالا کشیدند. در همین حال، نمادهای خودرو، شستا، رمپنا، فارس و حکشتی نیز پس از فولاد و فملی، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در این میان ذوب، خگستر، شستا، خودرو، حفارس، خساپا و فولاد، پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی در معاملات روز جاری بودند.

در آن سوی بازار، شاخص کل فرابورس به مدد نمادهای خاور، انتخاب، هرمز، آریا، وسپهر، فزر و سامان بالا رفت. در همین حال، کرمان، خاور، فزر، گدنا، غدانه، نیان و بمولد، پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی در معاملات روز جاری بودند.

حجم و ارزش معاملات خرد

امروز حجم و ارزش معاملات خرد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی با رشد ملموسی نسبت به روزهای گذشته روبرو شد. حجم معاملات خرد در این روز به 11 میلیارد و 100 میلیون برگه سهم رسید و ارزش معاملات خرد نیز 6 هزار و 98 میلیارد تومان بود.

امروز همچنین حقیقی‌ها بیش از 297 میلیارد تومان پول وارد بازار سهام کردند و از آن سو، خروج 456 میلیارد تومانی پول از صندوق‌های درآمد ثابت را رقم زدند. گفتنی است امروز صندوق‌های سهامی به تنهایی شاهد ورود 157 میلیارد تومان پول حقیقی بودند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    مقاومت سنگین شاخص فردا خواهیم داشت الان وقت مناسب خرید نیست

  • ناشناس

    سال ۹۹ دلار بوده حدود ۲۲ هزار تومان، سکه‌ بوده حدود ۱۲ میلیون تومان ، پراید بوده حدود ۷۰ میلیون تومان و شاخص کل بورس دقیقا” بوده ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد. بعد از گذشت ۳ سال و چندین ماه ، قیمت دلار با رشد ۲/۵برابری شده ۵۱ هزار تومان . سکه‌ با رشد ۳/۵برابری رسیده به حدود ۳۰ میلیون تومان. پراید با رشد ۵ برابری رسیده به حدود ۳۵۰ میلیون تومان . قیمت زمین و ملک هم که حداقل ۱۰ برابر شده ولی شاخص کل اکنون بعد از گذشت ۳ سال و چندین ماه نه تنها رشد نکرده بلکه از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی سال ۹۹ پایین تر هم رفته!!!!!!!!!! عجیبه!!!!!!!!
    با دلار ۵۰ هزار تومانی ، شاخص کل باید بالای ۵ میلیون واحد باشه نه ۲ میلیون و ۵۰ هزار واحد

پیشنهاد سردبیر