خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۲۹۵۸

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پیش بینی بورس شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ / رشد جذابیت بازار سهام با کاهش ریسک‌ها

پیش بینی بورس شنبه 5 خرداد 1403 / رشد جذابیت بازار سهام با کاهش ریسک‌ها

هفته ابتدایی معاملات خرداد در حالی آغاز می‌شود که قیمت‌های روی تابلوهای تالار شیشه‌ای به کف خود رسیده‌اند. از سوی دیگر واکنش سهامداران و اهالی تالار شیشه‌ای در معاملات روز سه‌شنبه، نشان داد بورس تا حد زیادی از ریسک تحولات اخیر عبور کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات آخرین سه‌شنبه، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد 0.08 درصدی، معادل هزار و 584 واحد از ارتفاع این شاخص در سطح دو میلیون و 114 هزار و 144 واحدی قرار گرفت.

رشد ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌ عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی خلاف جهت به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با افت 0.11 درصدی (معادل 758 واحد) در پله 693 هزار واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را در روز سه‌شنبه، هزار و 756 میلیارد تومان نشان می‌داد. این تابلو، حجم معاملات روز سه‌شنبه را هم 4.6 میلیارد برگه سهم ثبت کرد. 

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از خروج سرمایه آنها از بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز سه‌شنبه بورس از خروج 195 میلیارد و 100 میلیون تومانی پول حقیقی از سهام و حق تقدم خبر می‌دهد.

پیش بینی بورس شنبه 5 خرداد 1403

اولین روز معاملاتی خرداد در حالی که بین تعطیلات قرار گرفته بود و به همین خاطر انتظارات به سمت‌وسوی منفی تمایل داشت، با قامت سبز نقشه بازار، به کار خود پایان داد. 

رفتار بازار در روز سه‌شنبه یک خرداد، اولین واکنش سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به تحولات اخیر و جان باختن رئیس‌جمهور بود. در دقایق ابتدایی معاملات، بازار شروع منفی داشت. با فروکش کردن هیجانات اما نقشه بازار با قالبی سبز همراه شد. واکنش مثبت بازار در پایان معاملات سه‌شنبه، تا حدود زیادی خیال سهامداران را بابت ریسک اخیر راحت کرده است. 

در آستانه آغاز هفته ابتدایی خرداد، ریسک‌ها و تنش‌ها کاهش پیدا کرده است. کارشناسان معتقدند قیمت‌های روی تابلو در کف خود قرار گرفته‌اند. از این رو به نظر می‌رسد معاملات شنبه در فضای متعادل و مثبت پیش برود. همچنین در راستای پیش بینی بورس، می‌توان انتظار افزایش حجم و ارزش معاملات را داشت. 

دست به دست شدن سهام و ورود سهامداران تازه‌نفس به بورس، باعث می‌شود راه بازار برای حداقل یک حرکت مثبت رو به بالا، هموارتر باشد. 

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.