فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۷۶۲

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پایا؛ پربازده‌ترین صندوق درآمد ثابت در ۶ ماهه اخیر

پایا؛ پربازده‌ترین صندوق درآمد ثابت در 6 ماهه اخیر

صندوق‌های درآمد ثابت شیوه‌ای کم‌ریسک برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌روند. در این میان، صندوق‌ های متعددی در تالار شیشه‌ای وجود دارند اما کدام‌ یک بازدهی بالاتری برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آورده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، صندوق های درآمد ثابت که با عنوان fixed-income نیز شناخته می‌شوند، کم‌ریسک‌ترین مدل سرمایه‌گذاری در بورس به شمار می‌روند. این صندوق‌ها میزان سود معینی را در طول سال به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند.

در صندوق های با درآمد ثابت، بین ۷۰ تا ۹۰ درصد از کل وجوه جمع آوری‌شده از سرمایه‌گذاران در دارایی‌های بدون ریسک از جمله اوراق مشارکت، سپرده بانکی و سایر اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌شود. سپرده‌های بانکی و اوراق با درآمد ثابت ریسک پایینی دارند و به همین سبب صندوق‌های درآمد ثابت، سرمایه‌گذاری امنی به شمار می‌روند.

بیشترین بازدهی صندوق های درآمد ثابت در 6 ماه اخیر

نکته درخور توجه در مورد صندوق های درآمد ثابت، این است که مدیران سرمایه‌گذاری این دست صندوق‌ها اجازه دارند بخش اندکی از دارایی تحت اختیار صندوق را به سهام و سایر دارایی‌های ریسکی منتقل کنند.

از همین رو، مدیریت متفاوت دارایی تحت اختیار صندوق‌های سرمایه‌گذاری باعث ایجاد بازدهی متفاوت در میان صندوق های درآمد ثابت شده است.

گفتنی است مهم‌ترین معیار در راستای ارزیابی عیار صندوق‌های درآمد ثابت از سوی سرمایه‌گذاران، بازدهی کسب‌شده روی دارایی تحت اختیار، از جانب تیم مدیریتی صندوق است. همچنین این نکته حائز اهمیت است که در این بررسی، بازه زمانی هرچه طولانی‌تر باشد قابل اتکاتر است.

sandogh

در نمودار بالا، 10 صندوق درآمد ثابت که بهترین عملکرد را طی 6ماهه منتهی به 31 اردیبهشت داشتند معرفی شده‌اند. طی بازه بررسی‌شده، صندوق درآمد ثابت پایا با کسب بازدهی 14.24 درصدی با اختلاف ملموسی در صدر لیست پربازده‌ترین صندوق های درآمد ثابت قرار می‌گیرد. شایان ذکر است در بازه زمانی مشابه، شاخص کل 4.57 درصد رشد کرده است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.