خبر مهم:

کد مطلب: ۷۲۱۴۷۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تتر، جایگزین دلار شد/ مردم به جای دلار، رمزارز می‌خرند

تتر، جایگزین دلار شد/ مردم به جای دلار، رمزارز می‌خرند

افزایش‌های پی در پی قیمت دلار طی روزهای اخیر، همچنین کمبود عرضه آن توسط صرافی‌ها، باعث شده است که بسیاری از مردم به سمت خرید استیبل‌کوین‌هایی مانند تتر بروند. رمزارزی که قیمت آن تقریبا معادل یک دلار است و دسترسی خرید آن به مراتب ساده‌تر از دلار کاغذی است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، با گسترش بازار رمزارزها در ایران و حضور بیش از 15 میلیون ایرانی در صرافی‌های متعدد رمزارزی فعال در ایران، بسیاری از سرمایه‌گذاران برای گریز از مشکلات خرید دلار از صرافی‌ها، به سمت خرید استیبل‌کوین‌هایی مانند تتر رفته‌اند. گفتنی است، فرآیند خرید این رمزارز تنها با افتتاح یک حساب و احراز هویت آن در صرافی‌های داخلی ممکن است و همچنین کاربران محدودیتی در مقدار خرید این رمزارز ندارند.

تتر تنها استیبل‌کوین بازار؟

تتر تنها استیبل‌کوین بازار نیست. در دنیای ارزهای دیجیتال، استیبل‌کوین‌های زیادی وجود دارد اما همه آن‌ها به اندازه این رمزارز در بین فعالان بازار محبوب نیستند. البته با وجود تفاوت‌هایی بین این استیبل‌کوین‌ها، تمامی آن‌ها در ارزش‌گذاری خود از دلار پشتوانه می‌گیرند.

برای مطالعه بیشتر درباره ماهیت این رمزارز و روش خرید آن می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

روند قیمت تتر

روند روزانه قیمت این استیبل‌کوین

روند کنونی قیمت تتر

تتر با شکست کانال یک ماهه خود توانست بالای سطح 33هزار و 700 تومان قرار بگیرد. گفتنی است به نظر تحلیل‌گران، تتر روند صعودی در پیش دارد و هرگونه کاهش قیمت تا نزدیک سطح مذکور می‌تواند اصلاح موقتی باشد.

در حال حاضر این استیبل‌کوین در چند روز اخیر بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است و در محدوده 35 هزار و 300 تومان معامله می‌شود. البته این قیمت در صرافی‌های مختلف می‌تواند اندکی متفاوت باشد که در آن صورت با بررسی چند صرافی می‌توانید بهترین قیمت را پیدا کنید.

مزایای تتر نسبت به دلار چیست؟

در ادامه به چند مورد از برتری‌های این استیبل‌کوین نسبت به دلار اشاره می‌کنیم.

اولین ویژگی مهم این رمزارز، بحث امنیت و سرعت تراکنش بالای آن است. با خرید این رمزارز شما می‌توانید آن را در حساب خود به راحتی نگهداری کنید و برای امنیت آن دیگر نیازی به صندوق امانات و یا گاو صندوق نیست، همچنین تراکنش‌های این رمزارز نیازی به شخص ثالث ندارد و به سرعت توسط خود فرد می‌تواند انجام شود. البته حفاظت از رمزهای کیف‌پول هر شخص به عهده خود اوست.

دومین و شاید مهمترین ویژگی این نوع رمزارز، مستقل بودن آن است. به طوری که هیچ ارگان متمرکزی دیگر نمی‌تواند افراد را از خرید و فروش این استیبل‌کوین منع و یا تحریم کند. همچنین کارمزد این استیبل‌کوین نیز نسبت به روش سنتی خرید دلار بسیار کمتر است.

با وجود تمام این ویژگی‌ها، استیبل‌کوین‌ها مشکلات خاص خود را نیز دارند. از جمله این مشکلات می‌توان به depeg این رمزارزها اشاره کرد. برای مطالعه در این باره می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.