تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی ۵۰۰ هزار دلاری بیت کوین

پیش بینی 500 هزار دلاری بیت کوین

کتی وود، مدیرعامل Ark Invest درباره دیدگاه خود مبنی بر اینکه بیت کوین تا سال 2030 به 500 هزار دلار خواهد رسید، همچنان یقین دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، کتی وود، مدیر شرکت Ark Invests و پرچم‌دار شرکت فناوری ARKK ETF است. در سال 2020، وود با پیش بینی 500 هزار دلاری بیت کوین (BTC) تا پایان سال 2030، خبرساز شد. این شرکت در نوامبر سال 2022، 62.7 میلیون دلار مازاد بر سرمایه‌گذاری‌‎های پیشین خود در فضای کریپتو سرمایه‌گذاری کرد.

این سرمایه‌گذاری جهت افزایش سهام در Coinbase، Silvergate و Grayscale Bitcoin Trust به کار گرفته شده است. این اقدام کتی وود، یک هفته پس از فروپاشی صرافی بزرگ FTX انجام شد. در سال 2020، ARKK ETF یک رالی هیجان انگیز 150 درصدی را تجربه کرد. اما اعتماد بازار به صندوق قابل معامله (ETF) شاهد کاهش 59 درصدی در سال 2022 بود.

پس از یک سال سخت برای بازار ارزهای دیجیتال، کتی وود به صندوق سی‌ان‌بی‌سی اسکواک اندرو سورکین رفت تا از این دیدگاه جسورانه خود دفاع کند. هنگامی که از او پرسیده شد، آیا Ark Innovation به پیش بینی خود در سال 2020 پایبند است، وی پاسخ داد: «بله، ما درباره دیدگاه صعودی خود نسبت به بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال پایبند هستیم.»

ادعایی قابل توجه در میانه یک زمستان طولانی در ارزهای دیجیتال که شاهد کاهش قیمت بیت کوین تا 13350 دلار پس از سقوط صرافی FTX بود.

فروپاشی FTX به سود بیت کوین

کتی وود درباره سم بنکمن فراید، بیان کرد که حماسه صرافی FTX باعث پاکسازی فضای بازار ارز دیجیتال شده است.

وود افزود: «آن‌ها اصلاً به بیت کوین علاقه نداشتند، زیرا ذات بیت کوین عدم تمرکز و شفافیت را با خود به همراه دارد. اما این صرافی و شرکت‌ها مانند صرافی FTX، ارو کپیتال و سلسیوس بسیار متمرکز و غیر شفاف بودند. اگر به شبکه بیت کوین نگاه کنید، متوجه می‌شوید که آن‌ها به هیچ وجه دچار مشکل و اخلال نشدند، تمام تراکنش‌ها تکمیل شدند، همه قراردادهای هوشمند باز و بسته شدند و مشکلی در پروسه فعالیت آن‌ها رخ نداده است.»

این مدیرعامل تندرو افزود: «پس از سقوط قیمت ارزهای دیجیتال در سال جاری و فروپاشی بسیاری از شرکت‌های این حوزه، ایده شفافیت و تمرکززدایی در این بازار در حال گسترش است.»

به نظر می‌رسد شفافیت و تمرکززدایی بخشی کلیدی از ETF نوآورانه Ark است. هنگامی که مدیر تحقیقات آرک در نوامبر به ورشکستگی FTX پاسخ داد، همان استدلال را مطرح کرد. فرانک داونینگ می‌گوید: «اعتقاد به بلاکچین‌های عمومی غیرمتمرکز و شفاف مثل همیشه قوی و ماندگار خواهد ماند.»

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    مواظب باشیدها !!این همان مهنازصادقی خودمان است ،

پیشنهاد سردبیر