فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۱۷۸۰۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت بیت کوین به سطح ۲۸ هزار دلار باز می‌گردد؟

قیمت بیت کوین به سطح 28 هزار دلار باز می‌گردد؟

قیمت بیت کوین از پایین‌ترین سطح اخیر خود در 26 هزار و 600 دلار بهبود قابل توجهی داشته و اکنون کمی بالاتر از 27 هزار دلار معامله می‌شود. به عقیده برخی تحلیلگران مقصد بعدی این ارز دیجیتال سطح 28 هزار دلار خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حرکت بازگشتی اخیر بیت کوین باعث ایجاد امید در سمت صعودی و بازیابی سطح 28 هزار دلار شده است. با وجود عوامل مختلفی از جمله احساسات کنونی بازار، شاخص‌های تکنیکال و شرایط کلان اقتصادی، تعیین هدف بعدی بیت کوین نیازمند یک تحلیل جامع خواهد بود.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

قیمت فعلی بیت کوین 27 هزار و 150 دلار است که با حجم معاملات 24 ساعته 8.3 میلیارد دلار همراه شده است. بیت کوین طی 24 ساعت گذشته افت قیمت محدودی به اندازه 0.50 درصد تجربه کرده است. این ارز دیجیتال با ارزش بازار زنده 525 میلیارد دلاری، رتبه اول را در CoinMarketCap دارد. عرضه در گردش این رمز ارز نیز در حال حاضر 19,392,350 کوین و حداکثر عرضه آن نیز 21 میلیون کوین BTC است.

در تحلیل وضعیت تکنیکال فعلی قیمت، با بازگشت Bitcoin از سطح حمایت حدود 27 هزار دلار، احساس صعودی خفیفی در بین معامله‌گران به‌وجود آمده است.

در 24 ساعت گذشته، بیت کوین در یک محدوده باریک معاملاتی قرار داشته است؛ مرز پایین این ناحیه حدود 27 هزار دلار و مرز بالایی آن در حدود 27 هزار و 350 دلار واقع شده است.

پیش بینی می‌شود که خروج از محدوده مذکور منجر به رشد قیمت شده، به طوری که در جهت صعودی، بیت کوین با مقاومتی در حدود 27 هزار و 600 دلار مواجه است و هدف بالقوه آن پس از مقاومت مذکور فراتر از حدود 28 هزار دلار قرار دارد.

در سمت دیگر روند احتمالی قیمت، اگر بیت کوین به زیر سطح 27 هزار دلار برسد، حمایت بالقوه قیمت می‌تواند حدود 26 هزار و 600 دلار باشد.

با بررسی شاخص‌های فنی پیشرو مانند RSI و MACD، می‌توان گفت همچنان وضعیت خنثی در بین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران وجود دارد که برای تعیین مسیر بازار نیاز به یک کاتالیزور مشخص را پیشنهاد می‌دهد.

بنابراین، نظارت بر محدوده ذکر شده بسیار مهم خواهد بود، سطح 27 هزار دلار به عنوان مرز پایین و محدوده 27 هزار و 350 دلار به عنوان سطح بالایی این محدوده تعریف می‌شوند.

در سناریوی نزولی بازار نیز، اگر قیمت به زیر سطح 26 هزار و 600 دلار بازگردد، سطح حمایت بعدی آن احتمالا حدود 26 هزار دلار خواهد بود. گفتنی است، پیشنهاد تحلیلگران برتر جهت تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در معاملات امروز بیت کوین، صبر بیشتر برای مشخص شدن روند کلی بازار و خارج شدن آن از حالت خنثی است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.